Kalendarium wydarzeń
05 maja nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
06 maja pon, 18:00
SABAS - Babeliada
09 maja czw, 18:00
Jak uwolnić dziecko z roli ofiary?
09 maja czw, 18:00
Muzyczne Czwartki - Maj z klasyką
11 maja sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
11 maja sob, 11:00
Dzień Dzieci
Namaluj z nami obraz
11 maja sob, 11:00
Namaluj z nami obraz
11 maja sob, 17:00
Kolosowe spotkania w Dworku - Jądro ciekawości
Z psem weselej w Dworku
12 maja nd, 10:00
Z psem weselej w Dworku
12 maja nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
13 maja pon, 18:00
Urodziny ojca polskiej opery
14 maja wt, 19:00
Akademia Mózgu - Umiejętności życiowe
16 maja czw, 19:00
CDT – wędrówka granią Kontynentu / POCIĄG DO PODRÓŻY
Matylda Sałajewska / Mało znaczące zwierzę
17 maja pt, 19:00
Matylda Sałajewska / Mało znaczące zwierzę
18 maja sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
18 maja sob, 10:30
LABORATORIUM KREATYWNOŚCI - historia jednego obrazu
18 maja sob, 17:00
Zdrowie Holistyczne - Hashimoto – droga do zdrowia
19 maja nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
20 maja pon, 18:00
Ownt Lid – wieczorna pieśń
20 maja pon, 18:00
SABAS - odwrócona rzeczywistość
Będzie głośno / Kino za piatkę
23 maja czw, 19:00
Będzie głośno / Kino za piatkę
25 maja sob, 10:00
Czy pies musi ugryźć? // AKADEMIA BARBAKUSA
25 maja sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
26 maja nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
27 maja pon, 18:00
Spotkanie z psychologiem - Między opieką a nadopiekuńczością
28 maja wt, 18:00
Sentymentalny świat z Grażyną Brodzińską
31 maja pt, 19:00
Telefon lub miłość we troje
31 maja pt, 19:00
Sara Rynowska Qurtet // ODKRYWKA
01 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
01 cze sob, 17:00
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
02 cze nd, 16:00
FESTIWAL MATEMATYKI: RAZ, DWA, TRZY LICZ I TY!!!
02 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
03 cze pon, 18:00
Anna Łakomy / Scena dla młodych
Sława Przybylska / Sentymentalny Świat
06 cze czw, 18:00
Sława Przybylska / Sentymentalny Świat
08 cze sob, 10:00
Bezpieczne wakacje / Akademia Barbakusa
08 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
08 cze sob, 17:00
Dni Dzielnicy IV
09 cze nd, 15:00
Przez siedem mórz i oceanów / Dzień Dziecka
13 cze czw, 18:00
Odmowa rodzica, odmowa dziecka / Jak mówić żeby dzieci nas słuchały?
15 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
16 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
Telefon lub miłość we troje
20 cze czw, 19:00
Telefon lub miłość we troje
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Muzyczne Czwartki - Beauty dancing

Hity taneczne muzyki klasycznej jak i świata tanga czy meksykańskiego jarabe. Pełne ognia tańce narodowe Europy jak czardasz, kujawiak czy horo oraz pełne pasji tańce popularne Ameryki Łacińskiej, znane i mniej znane. Niezapomniany, energetyzujący koncert w wykonaniu znakomitych artystek Jolanty Sosnowskiej (skrzypce) i Marii Gabryś - Heyke (fortepian) w cyklu Muzyczne Czwartki, 25 kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp wolny

Zawarte w czasie i otulone zwiewnymi melodiami rytmy emanują ogniem, porywają blaskiem i czarują elegancją. Jolanta Sosnowska - osiadła w Wiedniu polska skrzypaczka, koncertująca w Europie, Azji i obu Amerykach, której interpretacje charakteryzują się niezwykłą ekspresją i wrażliwością, zebrała podczas swych podróży po świecie nieznane utwory - tańce, które prezentuje po raz pierwszy na płycie pod tytułem BEAUTY DANCING. Wybitnej skrzypaczce towarzyszy niemniej znakomita warszawska pianistka Maria Gabryś - Heyke. Obie artystki występują razem od 2014 roku, są laureatkami licznych krajowych i zagranicznych. Koncertowały m.in. wspólnie dla głów państwa (Kosowo i Malta). W roku 2017 artystki otrzymały nominację do nagrody FRYDERYK za płytę Marian Sawa Complete Violin Music nagraną dla NAXOS.

Produkcję ich kolejnej płyty "Beauty Dancing" przejęła renomowana wytwórnia polska For-Tune. W programie znajdują się utwory z Węgier, Bułgarii, Polski, Argentyny, Meksyku, Francji, Japonii i Rumunii.

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty "Beauty Dancing" w cenie 30zł.

Maria Ludwika Gabryś - Heyke

Pianistka o szerokich zainteresowaniach muzycznych, grająca również na instrumentach historycznych (Hammerklavier, pianoforte). Jej obszerny repertuar, obejmujący różne style i konwencje wykonawcze, sięga od kompozycji XVIII wieku po dzieła współczesne. Z recitalami oraz w koncertach kameralnych występowała w Japonii, Korei Płd., Stanach Zjednoczonych oraz wielu krajach Europy - również przed wybitnymi osobistościami i głowami państw, w tym przed Cesarzem Japonii Akihito; brała udział w festiwalach chopinowskich w Wiedniu, Mariańskich Łaźniach, festiwalu F. Mendelssohna w Wengen, festiwalu muzyki dawnej Early Music Festival w Słowenii, festiwalu Murten Classics oraz festiwalu w Kyoto.

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Doskonaliła swoje umiejętności również pod kierunkiem Ivana Klánský‘ego w Musikhochschule Luzernie i Jespera Christensena w Schola Cantorum Basiliensis. Wcześniej przez wiele lat pozostawała pod artystyczną opieką Anny Żurawlew - żony twórcy Konkursów Chopinowskich, która podarowała nastoletniej wówczas uczennicy fortepian prof. Jerzego Żurawlewa.

Maria Ludwika Gabryś - Heyke ma na swoim koncie sukcesy w konkursach międzynarodowych - I nagroda w Konkursie im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda w Edwin Fischer Wettbewerb w Lucernie (Szwajcaria), I nagroda w konkursie Chopin Golden Ring (instrumenty historyczne) w Ptuj (Słowenia). W przeszłości była wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz prestiżowej Fundacji Crescendum Est-Polonia.

Pianistka dokonała nagrań dla Polskiego Radia oraz radia szwajcarskiego DRS 2, płyty CD z jej udziałem ukazały się w wydawnictwach fonograficznych ArcoDiva, Ars Produktion, Naxos oraz For Tune.

Więcej informacji o artystce: www.mariagabrys.eu

Jolanta Sosnowska

Skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie muzyki od barokowej po współczesną, z zachowaniem kanonów interpretacji charakterystycznej dla każdej z epok. Doktor sztuk muzycznych. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (UMFC), University of Illinois w USA i Konserwatorium Wien w Austrii. Związana z Wiedniem, koncertuje jako solistka i kameralistka w Europie, Azji i obu Amerykach. Gościła w tak prestiżowych miejscach jak wiedeński i berliński Konzerthaus, praskie Rudolfinum, pekiński NCPA, Conzertgebouw w Brugii i Conzertgebouw w Amsterdamie. Występuje w ramach renomowanych festiwali jak belgijski MA Festival czy austriackie Resonanzen.

Stypentystka holenderskiej fundacji Jumpstart Jr. Nagrywa dla znanych firm fonograficznych: Deutsche Grammophon, Naxos, Acte Préalable czy For-Tune, a także dla austriackiego radia ORF oraz meksykańskiego radia OPUS. Publikuje dla niemieckiego wydawnictwa Akademikerverlag, kieruje festiwalami muzycznymi, prowadzi kursy mistrzowskie, wykłady i międzynarodowe warsztaty.

Jest zwyciężczynią konkursu skrzypcowego im. P. Rollanda w USA i laureatką nagrody specjalnej w II Międzynarodowym Konkursie im. H. Bibera w Austrii.

Jolanta Sosnowska jest dyrektorem artystycznym dwóch festiwali muzycznych w Polsce, a także konsultantem ds. artystycznych Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury na Mazurach. Artystka prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie z zakresu wykonawstwa współczesnego i historycznego - ostatnio w Conservatorio National de Musica w mieście Meksyk w Meksyku oraz w Polsce, np. na UMFC w Warszawie.

Więcej informacji o artystce: www.jolantasosnowska.com

Sala Kominkowa - Papiernicza 2, Kraków

Zobacz inne wydarzenia

O, kurka Kulturka!
O, kurka Kulturka!
Biało na czarnym. W poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów
Biało na czarnym. W poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów
O, kurka Kulturka!
O, kurka Kulturka!
SABAS - Babeliada
SABAS - Babeliada
Newsletter