Przeskocz do treści
Bezpieczne wakacje | Akademia Barbakusa

Bezpieczne wakacje | Akademia Barbakusa

Smok Barbakus w mundurze Straży Miejskiej nauczy najmłodszych jak bezpiecznie spędzić wakacje. Zajęcia odbędą się 4 czerwca w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w czerwcu, lipcu
i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech.

Smok Barbakus ostrzeże przed zagrożeniami, jakie mogą Was spotkać. Dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwróci także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Zwróci uwagę, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, przypomni również numery alarmowe i informację do kogo można zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa.

Spotkanie podzielone jest na dwie grupy wiekowe:

  • 10.00–10.45 dzieci starsze (uczniowie klas I–III),
  • 11.00–11.45 dzieci młodsze (przedszkolaki).

Zapisz się na Akademię Barbakusa

Na Akademię Barbakusa obowiązują zapisy. Możesz się zapisać e-mailowo (akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl) lub telefonicznie (885-955-912). Liczba miejsc jest
ograniczona.

Wstęp wolny.