Przeskocz do treści
Bogdan De Barbaro - Rozum w ponowoczesności | HORYZONTY

Bogdan De Barbaro – Rozum w ponowoczesności | HORYZONTY

„Ponowoczesność składa nam szereg intrygujących obietnic, a jednocześnie stanowi swoiste zagrożenie dla naszego rozumu. Bo, skoro – jak uważają postmoderniści – nie ma obiektywnej prawdy i skazani jesteśmy jedynie na wersje i interpretacje, to trudno jest zrozumieć ten świat.

Skoro „everything goes”, to jak nie pomylić wolności i odpowiedzialności ze swawolą? Skoro swoboda obyczajowa ma być przejawem wolności, to jak zadbać o miłość? Warto szukać odpowiedzi na te pytania, by ratować rozum od bezradności i chaosu.”

Pomoże nam w tym niezwykły gość kolejnego spotkania cyklu „Horyzonty” – jeden z najbardziej uznanych i opiniotwórczych psychiatrów i psychoterapeutów w Polsce, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Bogdan de Barbaro.

Zapraszamy na marcowy wykład:
10 marca 2020 r., 19.00 – „Rozum w ponowoczesności”
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2, Kraków
Wstęp wolny



Prof. dr hab. n. med. Bogdan De Barbaro – lekarz psychiatra i terapeuta, kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikat psychoterapeuty i superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zawodowo interesuje się terapią rodzin i postpsychiatrią.

W 1973 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W 1993 r. uzyskał w Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalność: medycyna, na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Brzemię rodziny w schizofrenii. Próba ujęcia systemowego. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w 2007 r.

Członek Polskiej Akademii Umiejętności, Międzywydziałowych Komisji Interdyscyplinarnych; Komisji Etyki w Nauce; członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Współtwórca dokumentu terapeutycznego Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”.

Wybrane publikacje:

  • „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii” (współautor: Szymon Chrząstowski, 2011)
  • „Cud w medycynie: na granicy życia i śmierci : opowieści lekarzy” (współautor, 2010)
  • „Między konfesjonałem a kozetką” (współautor, 2010)
  • „Możesz pomóc : poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotypowe” (współautor, 2005)
  • „Terapia rodzin a perspektywa feministyczna” (współred., 2004)
  • „Pacjent w swojej rodzinie” (1997)
  • „Konteksty psychiatrii” (red., 2014)


Dołącz do wydarzenia na FACEBOOK