Przeskocz do treści
Cinemon | Letnie granie

Cinemon | Letnie granie

Są doskonale znaną kapelą na krakowskiej scenie. Po długiej przerwie w 2019 roku wydali singiel, który był zapowiedzią nowej płyty. Wpadnijcie, posłuchajcie! Koncert 26 sierpnia 2022 o 20:00.

Mówią, że grają RAW POP – surowo i prawdziwie, ale wciąż wokół piosenki. To smakowity blend klasyki lat 70, sceny Seattle lat 90 i współczesnej alternatywy. Powstali w 2006 roku i od tamtej pory chodzą własnymi ścieżkami. Zagrali kilkaset koncertów, wydali siedem albumów, a większość z nich organizowali, nagrywali czy wydawali samodzielnie.

Wstęp wolny.

Cinemon

Trio powstało w 2006 roku w Krakowie. Podążając własnymi ścieżkami przez lata zagrali kilkaset koncertów w Europie i na świecie (11 krajów), wydali osiem albumów studyjnych i live. Większość z nich organizowali, nagrywali czy wydawali samodzielnie – do dziś podejście DIY jest jedną z niezmiennych idei zespołu.

Muzycznie jest surowo i prawdziwie, ale wciąż wokół piosenki. Cinemon to blend klasyki lat 70, sceny Seattle lat 90 i współczesnej alternatywy.

Zespół to:

Michał Wójcik – gitara, wokal

Kuba Pałka – bębny, wokal

Tomek Bysiewicz – bas

Cinemon w Dworek TV

Założyciel i prezes fundacji Krakowska Scena Muzyczna, muzyk, frontman zespołu Cinemon – Michał Wójcik, był gościem Renaty Głowackiej w programie „Świat na głowie”.

Michał Wójcik jest CEO/założycielem fundacji Krakowska Scena Muzyczna – organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Na przestrzeni lat fundacja organizowała koncerty, wymiany międzynarodowe, warsztaty, spotkania, wydawała płyty, wideo. Prowadziła również stronę internetową oraz program edukacyjny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto – konferencja i festiwal showcase’owy. W 2019 r. został on rozszerzony o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, współorganizowany z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Prywatnie, Michał jest menedżerem i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe “wszystko” – od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt. I oczywiście również streaming live.


Podczas rozmowy usłyszymy o początkach Krakowskiej Sceny Muzycznej, trasach koncertowych i graniu przed Metallicą, czy wpływie pandemii na branżę muzyczną. Nie zabraknie też informacji programie Inkubator.

Cykl Letnie granie

Lato, słońce, relaks, do tego dobry film i muzyka, a to wszystko w otoczeniu zieleni – zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki. Piątki i niedziele to czas na mocne i czasami nieco spokojniejsze brzmienia różnorodnych zespołów.

W tym roku na naszej scenie będziemy gościć m.in. Bibobit, Cinemon, New Bone, Basię Dratwińską czy Piotra Bolanowskiego z Grzegorzem Dowgiałło.

Pełen harmonogram i więcej informacji dostępne na tej stronie.

WYDARZENIE NA FB