Przeskocz do treści
Cyberbezpieczeństwo | Akademia Barbakusa

Cyberbezpieczeństwo | Akademia Barbakusa

Internet to nieograniczone źródło wiedzy, w dużej mierze dzięki niemu dzieci poznają otaczający je świat. Trzeba jednak pamiętać, że znajdują się tu równie szkodliwe dla maluchów treści. Tym razem Straż Miejska wraz z przyjaznym smokiem w sposób ciekawy i przystępny dla dzieci poruszą temat cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy 25 lutego 2023 (sobota) o 10.00.

Akademia Barbakusa to warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I–III prowadzone przez krakowską Straż Miejską. Zapraszamy na wspaniałą zabawę w towarzystwie Smoka Barbakusa, połączoną z nauką bezpieczeństwa.

Obowiązują zapisy: e-mail: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl lub tel.: 885 955 912

Wstęp wolny

Cyberbezpieczeństwo

Zdając sobie sprawę z możliwości Internetu, wielu rodziców martwi się o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Bardzo słusznie, gdyż w sieci możemy odnaleźć nie tylko potrzebne wszystkim dane, zdjęcia, teksty, itp., ale zdarza się również, że możemy dotrzeć do czegoś zupełnie niepotrzebnego, bezwartościowego czy wręcz szkodliwego dla niewłaściwego odbiorcy. Zatem jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie? Na te i inne pytania odpowie Smok Barbakus podczas najbliższego spotkania.

Akademia Barbakusa

Akademia Barbakusa to cykl edukacyjnych zajęć, podczas których
pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa dzieci uczą się, jak
unikać rozmaitych zagrożeń. Wszystko w konwencji zabawy, z użyciem atrakcyjnych
pomocy naukowych. Twarzą akcji i ulubieńcem uczestników jest Smok Barbakus
noszący mundur strażnika miejskiego.