Przeskocz do treści
Na grafice założyciele permaKURtury wraz z białym kurczakiem na kolanach
Spotkanie

Dworek TV | PermaKURtura

Dworek TV
online
darmowe

PermaKURtura w Świecie na głowie

Gośćmi Renaty Głowackiej będą Anna Chmiel-Kowalska i Michał Kowalski, założyciele gospodarstwa permakulturowego,  czyli tworzącego zrównoważoną architekturę siedzib ludzkich i samoregulujące się systemy rolnicze na wzór ekosystemów naturalnych o nazwie „PermaKURtura”.

PermaKURtura

Dlaczego permaKURtura? W 2021 roku tak pisali o koncepcie założyciele:

Od trzech lat mieszkamy na wsi pod miastem i zastanawialiśmy się co chcemy w życiu robić.

Kermit od czterech lat z sukcesem prowadzi działalność edukacyjną wśród dzieci z zakresu ekologii, tolerancji, zero waste i spędzania czasu wolnego z dala od wysokich technologii pod marką EKO-CHATKA.pl


Niestety pandemia podcięła nam skrzydła, gdyż szkoły zostały zamknięte, a przedszkola rzadko decydują się na zajęcia z zewnętrznymi firmami.
W międzyczasie zainspirowałą nas Permakultura i jej zasady oraz wartości, a także zakręciliśmy się na punkcie zakręconych kur.


Dysponujemy terenem o obszarze 2,5ha w odległości 3km od Krakowa. Mieszkamy w 165 letniej drewnianej chacie, którą w ostatnich latach adaptowaliśmy na naszą ostoję spokoju. Zrobiliśmy mały warsztacik stolarski w starej oborze. Chcemy aby powstało tutaj edukacyjne gospodarstwo permakulturowe wraz z centrum edukacji na temat zielonych energii. Stawiamy pierwsze kroki ale we dwójkę i z ograniczonym budżetem nie jest zbyt łatwo. Marzy nam się zaadaptowanie naszej pond 100letniej stodoły na letnią kuchnię i dwie salki warsztatowe, z których mogli by korzystać zarówno nasi goście i kooperanci jak i mogły by się odbywać warsztaty w ramach @EKO-CHATKA.PL

Zobaczcie co zmieniło się od tamtego czasu i jak działają obecnie. W odcinku również mały gość specjalny.

Premiera już we wtorek 15 sierpnia o godz. 19.00.

Transmisja na kanale Dworek TV na YouTube.

Dworek TV

Podobne wydarzenia