Przeskocz do treści
DWOREK.TV | Chopin po jazzmańsku | Kuba Płużek

DWOREK.TV | Chopin po jazzmańsku | Kuba Płużek

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych muzyków polskiej sceny jazzowej, finalista Montreux Piano Competition, zwycięzca lub finalista wielu najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych. Jego twórczość charakteryzuje szeroka wyobraźnia muzyczna, absolutna kontrola nad instrumentem i elektryzująca siła wyrazu. Zapraszamy na spotkanie z artystą w programie „Świat na głowie” już od wtorku, 6 lipca 2021, godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV.
Nagrał ponad dwadzieścia płyt, z czego pięć firmuje swoim nazwiskiem; dwie solowe oraz trzy w kwartecie, zarejestrowane w niezmiennym składzie z Markiem Pospieszalskim, Maxem Muchą i Dawidem Fortuną. Współpracował i występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Jorge i Maikelem Vistel. Płużkowi bez wątpienia należy się miano wirtuoza i wizjonera odważnie eksplorującego muzyczne uniwersum.
Prowokacyjny duch muzycznego świata, z odważną wirtuozerią otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu na najwyższym poziomie. Przenosi pianistykę w nowy wymiar. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy artysta w rozmowie z Renatą Głowacką opowie o swoich korzeniach, śpiewaniu w chórze, samochodach wyścigowych, grze cyberpunk, jeździe na gokartach oraz o grze nie tylko na fortepianie. Premiera kolejnego odcinka programu „Świat na głowie” już w najbliższy wtorek, 6 lipca o godzinie 18.00 na naszym kanale You Tube Dworek TV.