Przeskocz do treści
Ekwiwalent | wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej

Ekwiwalent | wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej

W piątek, 2 października 2020, o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy fotograficznej „Ekwiwalent”, prezentującej prace Alicji Przybyszowskiej – o różnej tematyce, treści i stylizacji.

Zdjęcia powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat, w czasie pracy artystycznej autorki. Są zatrzymaniem w kadrze ulotnych i metaforycznych chwil z otaczającego nas świata. Wybór prac nie jest również przypadkowy. Kluczem który łączy te wszystkie fotografie, jest lista nagród jakimi zostały odznaczone na wielu konkursach fotograficznych na całym świecie.
Od Autorki:
Wystawa powstała jako podsumowanie 25-lecia mojej fascynacji fotografią. Swój debiut wystawa miała w Galerii CIT Nowym Sączu (2018 r.) a następnie była prezentowana: Dom Polsko-Słowacki w Bardejowie – Słowacja (2019 r.), Cafe Lulu (Jasło 2019 r), Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej (2019 r.).
Alicja Przybyszowska EFIAP ARFP
członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, członek Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP), oraz członek Członek PZFP – okręg roztoczańsko-podkarpacki. Odznaczona Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Mieszka i pracuje w Nowym Sączu. Fotografia stała się przedmiotem jej zainteresowań jako medium przekazu 3 dekady temu. Początkowo były to jedynie techniczne próby uchwycenia obrazu, z biegiem czasu, sprecyzowała swoje zainteresowania do fotografii: konceptualnej, szeroko pojętego pejzażu, reportażu i fotografii podróżniczej. Pracuje głównie w technice cyfrowej jednak coraz częściej sięga do klasycznego 36 klatkowego filmu analogowego.
Jest autorką 14 wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Absolwentka PWSZ w Nowym Sączu na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności Sztuki Wizualne i Cyfrowa Kreacja Obrazu.

Laureatka krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych na całym świecie gdzie zdobyła ponad 90 nagród. Do najbardziej osobistych zalicza: I miejsce w „XXV Biennale Fotografii Zabytki Świata – Zamość 2016”, Złoty Medal FIAP oraz Statuetkę Koziołka Matołka w międzynarodowym konkursie „XIII International Photo Competition – All the Children of the World” Pacanów 2019, a także Grand Prix City of Bardejov w „8th. Bardaf International Exhibition, Gabriel Grund Memorial 2019” na Słowacji.

Jej fotografie zostały wielokrotnie opublikowane w czasopismach branżowych takich jak „Foto Kurier” czy w prestiżowym niemieckim magazynie poświęconemu fotografii czarnobiałej „Black Magazin 07 mai-juni 2017”, kalendarzach, przewodnikach, katalogach pokonkursowych oraz katalogach aukcyjnych. Ponadto prace jej trafiły do kolekcji prywatnych w kraju i zagranicą oraz jako artystyczne dziedzictwo FIAP w Luksemburgu.
Współpracuje w Domem Aukcyjnym FACE TO FACE ART w Warszawie.

Jest inicjatorką i kuratorem ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursowych. Organizatorka plenerów fotograficznych. Swoją pracą społeczną zaangażowana jest w różnego rodzaju akcje charytatywne. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat przekazuje podczas trwania różnego rodzaju paneli dyskusyjnych, spotkaniach, warsztatach, oraz jako wykładowca.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na wystawę!


___________________________________________________________________

UWAGA!
Przypominamy, że na terenie obiektów Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Szczegółowe wytyczne umieszczone są przy wejściu do budynków.