Przeskocz do treści
„Cztery żywioły” Dariusza Fijałkowskiego | SABAS

„Cztery żywioły” Dariusza Fijałkowskiego | SABAS

Dariusz Fijałkowski, poeata i miłośnik gór, który od 2021 roku tworzy projekt poetycki „CZTERY ŻYWIOŁY” będzie gościem SABAS-u 3 kwietnia 2023 r. o 18.00.


Cztery Żywioły

Projekt poetycki rozłożony na cztery lata (2021–2024). W jego trakcie powstają zbiory wierszy inspirowane SŁOWEM, CZASEM, OBRAZEM i MUZYKĄ.

2021 – „Słowo. Cztery żywioły – ogień”
2022 – „Czas. Cztery żywioły – woda”
2023 – „ Obraz. Cztery żywioły – ziemia” (tomik w druku)
2024 – „ Muzyka. Cztery żywioły – powietrze” (planowana data wydania)

DARIUSZ FIJAŁKOWSKI

Dariusz Fijałkowski to krakowianin z urodzenia, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel, miłośnik gór. W latach 90. opiekun literacko-artystyczny robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Raciborzu. Członek Klubu Młodych prowadzonego przez Jerzego Harasymowicza. W latach 1995-2005 członek ZLP. Przez dwie kadencje wiceprezes krakowskiego oddziału ZLP, do 2005. Współpracuje z Teatrem „Stygmator” w Krakowie oraz Salonem Artystycznym Beaty Anny Symołon.

Debiutował wierszami w „Głosie Nauczycielskim” – 1988. Publikował swoje utwory w „Głosie Nauczycielskim”, ”Piśmie Artystyczno – Literackim”, „Poezji dzisiaj”, „Zwrocie”. Laureat nagród w konkursach na poezję pisaną gwarą góralską. Organizator wieczorów literacko-muzycznych w schronisku na Maciejowej, a także w Opactwie Tynieckim, jak również literackich spotkań z dziećmi i młodzieżą. Miłośnik gór, opiekun szkolnych kół turystycznych, przewodnik górski przodownik GOT.

SABAS

SABAS, czyli Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon, to cykl spotkań artystycznych, gdzie literaturze towarzyszy często również muzyka. To miejsce dla stałej prezentacji literatury, również tej mało znanej, z różnych obszarów kulturowych.