Przeskocz do treści
Koncert Fuzzy Birds | JAZZKULTURA poleca

Koncert Fuzzy Birds | JAZZKULTURA poleca

Zapraszamy na koncert Fuzzy Birds 3 grudnia 2022 o 19.00. To kobiecy kwartet z Krakowa. Energia miesza się w ich muzyce z jazzową improwizacją. Podczas koncertu zespół premierowo zaprezentuje najnowszą płytę pt. „Hurma”. Wstęp wolny.

WYdarzenie na fb

W skład zespołu wchodzą:
  • Dorota Olech,
  • Julia Amirova,
  • Liliana Zieniawa,
  • Aga Fijołek.

Fuzzy Birds to oryginalny projekt jazzowy wykonujący autorski repertuar. Wszystkie członkinie zespołu są absolwentkami szkół oraz uczelni muzycznych i mają za sobą lata doświadczenia muzycznego i grania z różnorodnymi projektami w Polsce i za granicą. Zespół działa czynnie od 2019 roku. W tym czasie skład skomponował swoje utwory, nagrał profesjonalną sesję w studio oraz koncertował w klubach jazzowych w całej Polsce. Autorskie kompozycje zespołu były prezentowane w takich rozgłośniach radiowych jak: RadioJAZZ, Radio Wnet, Radio Kraków, Radio Lublin, Radio JAZZKULTURA, Radio Malbork. W sierpniu 2020 roku zespół był gościem Radia Islanders (stacji radiowej w UK).

Z utworem A4 zespół dostał się na szczyt notowania listy Polisz Czart Radia Wnet. Zespół w 2020 roku zakwalifikował się do prestiżowego programu Partnerstwo Dla Muzyki 2.0, dzięki któremu mógł wykonać koncert z autorskim programem w przestrzeniach Fortów Luneta w Krakowie. W kwietniu 2021 Fuzzy Birds został finalistą konkursu Lockdown Jazz Festival. Fuzzy Birds powstał z fascynacji kobiecą energią w świecie jazzu. Grupa czerpie inspiracje zarówno z bardziej tradycyjnych, klasycznych form jazzowych, jak i nowoczesnych form wyrazu muzycznego. Artystki swobodnie poruszają się w wielu gatunkach muzycznych, co nadaje ich twórczości świeżości i wyjątkowości.

Obecnie zespół przygotowuje się do wydania pt. Hurma. Premiera płyty będzie miała miejsce w grudniu tego roku. Płyta zespołu Fuzzy Birds pt. „Hurma” to spojrzenie na to, co w muzyce naprawdę ważne: pomysł, nowość, muzyczne zaangażowanie, kreatywność. Dzięki zaangażowaniu się w projekt krakowskich artystek możliwe stanie się stworzenie nowej jakości artystycznej na jazzowej scenie muzycznej w Polsce. „Hurma” to aktywacja krakowskich muzyków i możliwość prezentacji ich twórczości, to prezentacja „siły kobiecego brzmienia” wydobywającego się jedynie poprzez instrumenty, to przede wszystkim zapełnienie luki przez kobiety-aktywistki-artystki na polskiej scenie jazzowej.

Płyta pt. „Hurma” zespołu Fuzzy Birds to osiem gruntownie przemyślanych autorskich kompozycji zespołu. To też swoisty owoc pracy utalentowanych krakowskich artystek, które poświęciły się całkowicie pasji jaką jest dla nich muzyka i możliwość prezentacji ich działań artystycznych. To aktywizacja krakowskich kobiet-artystek w artystyczne przedsięwzięcie, jakim jest tworzenie muzyki. „Hurma” to nie tylko nowość na jazzowej mapie muzycznej w Polsce, to przede wszystkim nowa jakość i nowe spojrzenie na to co w muzyce wyjątkowe i prawdziwe. To podsumowanie i zwieńczeniem dotychczasowej twórczości grupy Fuzzy Birds. To nowa jakość artystyczna, to wizja muzyki wykraczającej poza schematy i reguły wykonawstwa muzycznego, to kompilacja doświadczeń i pomysłów muzycznych.

„HURMA” – to nowe i świeże spojrzenie na to co w muzyce najbardziej fascynujące i najmniej oczywiste. To nowoczesne, niekonwencjonalne spojrzenie na muzykę w kobiecym wydaniu. To poszukiwanie i zarazem odnajdywanie muzycznych szlaków. To odpowiedź, na niezadane jeszcze pytania…