Przeskocz do treści
Historia jednego obrazu | Laboratorium Kreatywności

Historia jednego obrazu | Laboratorium Kreatywności

Fundacja Laboratorium Sztuki zaprasza więc na warsztaty edukacji artystycznej dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat wykorzystujące sztukę i działalność artystyczną w pracy nad kreatywnością Laboratorium Kreatywności – HISTORIA JEDNEGO OBRAZU.
Warsztaty rozpoczynają się od konkretnego obrazu jednego twórcy, który dla potrzeb spotkania zostaje wybrany przez prowadzącego, następnie grupa uczestników wraz z prowadzącym interpretuje wybrany obraz, a ta interpretacja jest początkiem dla danego spotkania w ramach „Historii jednego obrazu”.
Chcemy uwrażliwić dzieci i młodzieży na odczytywanie i odbiór sztuki – nie ma sztuki ładnej i brzydkiej, jest sztuka wrażliwa.
Na naszych najbliższych warsztatach Historia Jednego Obrazu – laboratorium kreatywności dla dzieci już 16 listopada o godzinie 10:30 zainspirujemy się obrazami Jeana Dubuffeta z cyklu L’hourloupe. Spróbujemy rozpoznać dziwne kształty na obrazach artysty, a później wyruszymy w jaskiniową podróż. Po eskapadzie przyjdzie czas na indywidualną twórczość, zabawę kształtem, śladem i kolorem.
Przyjdź, zobacz, bądź kreatywny!
UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – warunkiem jest wcześniejsza REJESTRACJA. Prosimy o rejestrowanie się po przez FORMULARZ zgłoszeniowy.
Podczas kolejnego spotkania 23 listopada, będziemy tworzyć portrety zainspirowane twórczością Picassa. Zarejestruj się już dzisiaj poprzez FORMULARZ zgłoszeniowy.
Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKu

Fundacja Laboratorium Sztuki to miejsce wspierania kreatywności i pasji w Krakowie, które łączy dwa światy – z jednej strony świat twórców i artystów, a z drugiej świat odbiorców tej sztuki. Głównym celem działalności jest pomoc młodym twórcom i artystom, by mogli robić to co kochają najbardziej oraz promowanie i upowszechnianie kultury i sztuki, w tym także sztuki pojawiającej się w przestrzeni publicznej. Adresatami pomocy Fundacji Laboratorium Sztuki są m.in. twórczo uzdolnione dzieci i młodzież, zwłaszcza ze środowisk wykluczonych społecznie, którzy z uwagi na miejsce czy warunki, w których żyją nie mają kontaktu z światem kolorów i barw. Fundacja chce pokazać im poprzez dostęp do świata sztuki, że ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw na stronie www.fls.org.pl oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku i Instagramie @laboratorium_sztuki