Przeskocz do treści
„Nad oceanem spokoju” prof. Waldemara Hładkiego | SABAS

„Nad oceanem spokoju” prof. Waldemara Hładkiego | SABAS

Zapraszamy na koncert poetycko-muzyczny „Nad oceanem spokoju”
połączony z prezentacją fotografii podróżniczych prof. Waldemara Hładkiego, który odbędzie się w ramach SABAS-u 17 kwietnia 2023 o 18.00.


Waldemar Andrzej Hładki

Waldemar Andrzej Hładki urodził się 2 listopada 1957 roku w Rzeszowie, gdzie ukończył szkołę. W 1982 roku został absolwentem studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie i rozpoczął pracę jako asystent w III Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej. Z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego był związany zawodowo do roku 2017. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1994 roku, a stopień naukowy doktora habilitowanego w 2005 roku. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 2012 roku. Jest autorem ponad trzystu czterdziestu publikacji naukowych i autorem czterech podręczników medycznych.

Z literaturą i życiem poetyckim związanym od lat. Prowadził studenckie giełdy piosenki i wieczory piosenki studenckiej. Także śpiewał i akompaniował na gitarze. Organizował występy zespołów muzycznych w klubie „Bakcyl“ Akademii Medycznej w Krakowie (m. in. zespół Maanam i zespół Pod Budą). Zadebiutował poetycko wierszem „Zapach Wiosny“ w 1992 roku opublikowanym w Gazecie Lekarskiej. Jest członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy (UPPL) od 1991 roku, a od 2000 roku należy do Światowej Unii Pisarzy Lekarzy. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele koncertów z piosenką literacką w tle. Tworzy projekty impulsjonistyczne (poezja, obraz, muzyka).

Zainteresowania i pasje to podróże, historia literatury i sztuki, muzyka, malarstwo, architektura, etnografia, przyroda. Odwiedził 62 kraje świata. Należy do National Geographic Society. Refleksje i przeżycia ze swoich podróży, tych dalekich i bliskich, w głąb siebie, zapisuje słowem na papierze.

SABAS

SABAS, czyli Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon, to cykl spotkań artystycznych, gdzie literaturze towarzyszy często również muzyka. To miejsce dla stałej prezentacji literatury, również tej mało znanej, z różnych obszarów kulturowych.