Przeskocz do treści
Spotkanie

Horyzonty | Po co światu psychoterapia? | Spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro

Spotkanie

Zakazy i nakazy, hałas i dziki pęd, brak czasu, by pobyć z samym sobą. Czy takie życie ma sens? Bez znajomości swojego wnętrza nie zrozumiemy bliskich, znajomych, współpracowników świata w ogóle. I zacznie się lęk, który, choć bywa też przyjacielem, może zamienić się w najgorszego wroga.

Czy żyć dobrze można się nauczyć? Jak rozmawiać ze sobą i z ludźmi wokół? Ile jest emocji i jak nad nimi zapanować? Do kiedy jest smutek, a od kiedy depresja? Gdy świat staje na głowie, może potrzebna jest mu psychoterapia?

Z profesorem Bogdanem de Barbaro, znanym i cenionym psychiatrą i psychoterapeutą, autorem książki Po co światu psychoterapia? – przyjrzymy się wybranym zagadnieniom w psychoterapii oraz najczęstszym problemom, z jakimi mierzą się ludzie w XXI w.  a także spróbujemy odpowiedzieć na pytania:

  • Jak reagować na kryzysy i budować trwałe relacje?
  • Czym jest odwaga i jak ją łączyć z pokorą?
  • Czy nasze lęki są użyteczne?
  • Co jest gorsze: kłótnia czy obojętność?
  • Co oznacza tzw. myślenie słabe?

Spotkanie odbywa się w ramach kolejnej edycji cyklu popularnonaukowego Horyzonty.

Prof. dr hab. Bogdan de Barbaro – profesor nauk medycznych, jeden z najbardziej uznanych i opiniotwórczych psychiatrów i psychoterapeutów w Polsce. Przez 25 lat kierował Zakładem Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspert w zakresie psychoterapii rodzin i par.


Certyfikat psychoterapeuty i superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zawodowo interesuje się terapią rodzin i postpsychiatrią.

Współtwórca dokumentu terapeutycznego Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”.

Autor lub współautor publikacji:

„Konteksty psychiatrii” (red., 2014)
„Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem” (współred., 2022)
„Po co światu psychoterapia” (2023)

Na miejscu będzie możliwość zakupu książki profesora de Barbaro: „Po co światu psychoterapia”.

Horyzonty

Nieustająco i dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość prowokuje do poszerzania granic poznania. Dlatego najważniejszym bohaterem cyklu Horyzonty jest człowiek i szerokie aspekty jego funkcjonowania – od umysłu, poprzez ciało aż po psyche. Dotychczas gośćmi byli m.in.: lek. med. Paweł Brudkiewicz, prof. dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, prof. dr hab. Halszka Kontrymowicz-Ogińska, dr hab. Krystyna Golonka, dr hab. Bożena Gulla, lek. med. Zlata Czajkowska, psycholog dr Marek Binder, prof. dr hab. Małgorzata Abassy, dr Lech Górniak, choreografka Iwona Olszowska, prof. dr hab. Marcin Urbaniak, dziennikarka Maria Mazurek (współpracowała m.in. z prof. Jerzym Vetulanim), dr Stefan Florek.

Spotkanie

Podobne wydarzenia