Przeskocz do treści
Grupa osób w kolorowych koszulkach obejmująca się - zdjęcie pleców i splecionych dłoni.
Spotkanie

Horyzonty Równości | Transpłciowość – wykluczenia ze względu na płeć

Spotkanie
cykliczne
darmowe

Drugie spotkanie z tegorocznego cyklu spotkań antydyskryminacyjnych pt: „Horyzonty Równości” poświęcone będzie wykluczeniu ze względu na płeć. Podczas panelowej dyskusji nasi goście będą starali się pokazać jak najszerszą, inkluzywną perspektywę transpłciowości i jej znaczeń a także uwrażliwiać na szkodliwe stereotypy oraz niuanse związane z rozumieniem tożsamości płciowej.

Na spotkaniu będziemy mówić czym jest tranzycja, co ona oznacza dla osoby w tranzycji, dla jej funkcjonowania społecznego, rodziny i środowiska.

W dyskusji wezmą udział:

Paulina Szewczyk – nagrodzona „Koroną Równości” autorka „Ciało obce. Opowieści o transpłciowości.”, dziennikarka Gazety Wyborczej, reporterka „Wysokich obcasów”.

Michał Świstowski – prawnik, Federacja Znaki Równości. Mateusz Gędźba – prezes zarządu Federacji Znaki Równości.

Prowadzenie – Prof. UJ Joanna Hańderek

Czym są Horyzonty równości?

Podczas spotkań i wykładów specjalistów z różnych dziedzin pokazujemy, jak w życiu codziennym unikać sytuacji upokorzenia i wykluczenia drugiego człowieka, oraz analizować sytuacje i zwroty językowe, które mogą do tego prowadzić. Spotkania mają wskazywać, w jaki sposób i kiedy, nawet nieświadomie, stosujemy język nienawiści, symbole, oraz gesty o przemocowym charakterze.

Wydarzenie organizowane w ramach IV edycji krakowskiego programu Maj Równości.

Spotkanie

Podobne wydarzenia