Przeskocz do treści
Jak rozmawiać z ludźmi mądrzejszymi od siebie?

Jak rozmawiać z ludźmi mądrzejszymi od siebie?

W tym roku Maria Mazurek została laureatką aż 3 nagród: Nagrody Tygodnika Angora im. Piotra Różyckiego (kategoria wywiad), Zielonej Gruszki (nagrody Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia dziennikarzy RP) i nagrody Mądra Książka Roku (w dwóch kategoriach: od społeczności UJ i internautów, za książkę „Sen Alicji”).

Podczas spotkania porozmawiamy o tym w jaki sposób rozmawiać z ludźmi, którzy są mądrzejsi od nas. Jak prowadzić rozmowę by uzyskać jak najwięcej informacji. Jakich technik używać by z osobami mądrzejszymi od siebie być partnerem do rozmowy.

Maria Mazurek opowie także o współpracy z najmądrzejszym człowiekiem jakiego znała, a z którym napisała 4 książki, czyli śp. prof. Jerzym Vetulanim.

Akademia Mózgu
„Jak rozmawiać z ludźmi mądrzejszymi od siebie”
16 października, g.19.00
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2, Kraków
Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na facebooku >>> fb

***
Akademia Mózgu to cykl spotkań o charakterze popularnonaukowym, organizowanych we współpracy z panią Magdaleną Strojniak. W ich trakcie, z perspektywy różnych nauk, teorii i doświadczeń, poszukujemy odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób używać siły i potencjału swojego umysłu do poprawy jakości życia?” czy też „Co i w jaki sposób wpływa na sprawne funkcjonowanie naszego mózgu i całego organizmu?”
Naszymi gośćmi byli dotychczas m.in. prof. dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, lekarz medycyny Zlata Czajkowska, psycholog dr Marek Binder, prof. dr hab. Małgorzata Abassy, dr Lech Górniak, choreograf Iwona Olszowska, dietetyk Magdalena Strojniak, etyk i filozof dr Marcin Urbaniak i wielu innych.

***
Maria Mazurek – urodzona w 1987 r. w Tychach, na Śląsku. Z wykształcenia – hungarystka (filologię węgierską skończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2011). Od 2010 r. zatrudniona w Gazecie Krakowskiej; głównie – choć nie tylko – przeprowadza wywiady. Wiele z nich – z naukowcami i lekarzami. Autorka książek -wywiadów: „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg” (z prof. Jerzym Vetulanim, PWN, 2015), „A w konopiach strach” (z prof. Jerzym Vetulanim, PWN, 2016), „Pierwszy Murzyn RP” (z Brianem Scottem, WAM, 2016) i „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko” (z prof. Jerzym Vetulanim, Znak, 2018) oraz współautorka książki edukacyjnej dla dzieci „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” (z Jerzym Vetulanim i ilustratorem Marcinem Wierzchowskim, MANDO, 2017).

Laureatka m.in. Nagrody Dziennikarza Medycznego (w kategorii publicystyka prasowa, rok 2014), Nagrody Dziennikarzy Małopolski (w kategorii wywiad, za cykl rozmów z lekarzami, rok 2016), Nagrody Tygodnika Angora im. Piotra Różyckiego (2018 rok, kategoria wywiad, za rozmowy popularnonaukowe: o kwiatach, pająkach i ptakach), Zielonej Gruszki (2018 rok, nagroda krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia dziennikarzy RP) i nagrody Mądra Książka Roku (w dwóch kategoriach: od społeczności UJ i internautów, za książkę „Sen Alicji”, 2018 rok). Łuczniczka konna, właścicielka konia Prady.