Przeskocz do treści
Jestem Żydówką | Spotkanie autorskie z Miriam Synger

Jestem Żydówką | Spotkanie autorskie z Miriam Synger

Czy religia daje wolność? Czy można przyzwyczaićsię do surowych zasad i czuć się szczęśliwym? Czy bycie Żydówką w dzisiejszej Polsce to przywilej a może przekleństwo? Zapraszamy na spotkanie z autorką Miriam Synger w czwartek, 27 kwietnia 2023 r., o godz. 18.00.

Podczas spotkania będzie obecny tłumacz PJM.

Wstęp wolny.

Książka Jestem Żydówką

Książka Jestem Żydówką swoją premierę miała 22 lutego 2023 roku i została wydana przez Wydawnictwo Znak. Przedstawiona opowieść to jeden rok z życia ortodoksyjnej Żydówki, Polki, patriotki, matki pięciorga dzieci, feministki, kobiety silnej i wrażliwej. Miriam (Maria) Synger w swoim pamiętniku zdradza, czy wszystkie Żydówki golą głowy, czy judaizm dopuszcza związki homoseksualne, jak wyglądają noce spędzane w szałasie wybudowanym w centrum Krakowa, gdzie zdobyć koszerny ser i dlaczego żydowscy mężczyźni dziękują Bogu, że nie urodzili się kobietami. Nie boi się żyć po swojemu. Nie ogląda się na innych. Z sentymentem wraca do opowieści o silnych kobietach w swoim rodzie i wyjawia, jakie pejsy nosi jej syn.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Ochocka.

Obecność tłumacza PJM na wydarzeniu została zapewniona ze środków przedsięwzięcia grantowego KBB/205/2022 pn „Dostępny Dworek” w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.