Przeskocz do treści
Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK

Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK

Dworek Białoprądnicki oraz Karrot Kommando zapraszają na KARROT BIAŁOPRĄDNICKI, czyli kameralne, plenerowe koncerty we wszystkie piątki lipca i sierpnia 2021 roku.
Żywiołak
20 sierpnia 2021, piątek, godz. 19:00
Dworek Białoprądnicki, Papiernicza 2, Kraków
ŻYWIOŁAK
Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o „polskim neofolku”. Wzorem najlepszych kapel tworzących styl „innovative folk” w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej. Czerpiąc z takich zespołów jak Hedningarna czy Hoven Droven zapodaje nam Żywiołak podróż szlakami przedchrześcijańskiej zachodniej i wschodniej Europy. Bez wątpienia jako pierwszy w sposób absolutnie bezkompleksowy odkurzył temat mało znanej słowiańskiej mitologii. Bez wątpienia jako pierwszy przyczynił się do „boomu” zainteresowania kulturą rodzimą jaki ma obecnie w Polsce miejsce. Bez wątpienia stał się inspiracją dla wielu projektów muzycznych, które od tej pory zaczęły u nas powstawać. Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że muzykę folkową możemy już od pewnego czasu posłuchać w największych klubach Polski, a sam nurt stał się równoprawny z innymi gatunkami muzycznymi.
Bilety:
I pula – 39zł
II pula – 44zł
w dniu koncertu – 54zł
Bilety dostępne TUTAJ

Dołącz do WYDARZENIA i zaproś znajomych na koncert!
Partnerem Letnich Koncertów jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie


PROGRAM:
02.07. – Morświn
09.07. – Yellow Umbrella (D)
16.07. – Vavamuffin
23.07. – Kapela ze Wsi Warszawa
30.07. – Pablopavo i Ludziki
06.08. – Paprika Korps
13.08. – Kirszenbaum
20.08. – Żywiołak
27.08. – Świetliki


Informujemy, że:
1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc jest ograniczona, niemniej po osiągnięciu wyznaczonego limitu, osoby z Unijnym Certyfikatem COVID, które zostały w pełni zaszczepione, będą miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu informacji czy dana osoba została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.
2. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.
3. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzenia.