Przeskocz do treści
Koncert EkoLogiczny | Rodzinne Bobobrzmienia

Koncert EkoLogiczny | Rodzinne Bobobrzmienia


W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi, z tej okazji Bobrzmienia zagrają EkoLogiczny koncert 16 kwietnia 2023 o 11.00. To znaczy, że wyjaśnimy sobie, czym jest ta cała ekologia, i dlaczego logiczne jest by żyć eko.

Eko to nie tylko moda na produkty z liściem, to nie tylko segregacja śmieci, o czym usłyszycie w utworze „Śmieciarze”, to nie tylko dieta, o której zaśpiewa Pająk Dużonogi, to przede wszystkim My i nasz spokojny Oddech, oraz główny bohaterka – Ziemia.

Koncerty skierowane są głównie do rodzin z dziećmi z grupy wiekowej (0–6 lat), i są inspirowane teorią E. E. Gordona oraz Carla Orffa, pionierów w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych.

KUP BILET

Zajęcia koncentrują się na procesie audiacji, przyswojenia bodźca i jego analizy w czasie późniejszym, a nadrzędnym celem zajęć jest uwrażliwienie na muzykę i sztukę w ogóle.

Celem każdego spotkania jest zaktywizować uczestników do kreatywnego odbioru i uczestniczenia w zabawach rytmicznych, ruchowych i muzycznych, na tle utworów będących pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych polskich i międzynarodowych. Proste gry i zabawy muzyczne połączone z ruchem i śpiewem oraz piosenki dedykowane dla dzieci, tworzą metodę edukacji muzycznej opartej na najważniejszych zasadach:

  • nauczanie poprzez zabawę,
  • rozwijanie muzykalności dzieci,
  • łączenie muzyki, słowa i ruchu.

Rezultatem spotkań jest uwrażliwienie na sztukę poprzez zabawę, dzięki wykorzystaniu procesu audiacji (procesu przetworzenia i zrozumienia bodźców np. utworu muzycznego, w chwili gdy bodziec już nie występuje – dającego największe efekty w okresie przed urodzeniem do ok 6 roku życia).

Unikatowość projektu polega na połączeniu ze sobą kilku technik: ruchu, rytmizowania, melodyzowania, naśladowania (melodii, ruchu, rytmu, tekstu) śpiewania, improwizowania.


Bilety: 30 zł / osobę
(obowiązuje dziecko i rodzica), dostępne na stronie (link)
w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2,
Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc
przed spotkaniem

KUP BILET