Przeskocz do treści
Koncert Madame JeanPierre

Koncert Madame JeanPierre

Zapraszamy na koncert Madame JeanPierre 23 lutego 2023 (czwartek) o 19.00. Madame JeanPierre to grupa muzyczna założona przez wokalistkę Joannę Markowską i gitarzystę Macieja Muszyńskiego. Dla krakowskiej publiczności zespół zaprezentuje materiał z wydanego 1 kwietnia 2022 roku albumu pt. „TULI”. Wstęp wolny.


Wydarzenie na fb

Madame JeanPierre

Skład zespołu:

  • Joanna Markowska – wokal,
  • Maciej Muszyński – gitara,
  • Jędrzej Łaciak – bas akustyczny,
  • Bartek Staromiejski – perkusja.

Ich muzyka opiera się na emocjonalnych kompozycjach, oscylujących wokół nowoczesnego jazzu, które wchodzą w reakcje z liryką.

W 2016 roku wydali debiutancki album pt. „Lete”, a w 2017 singiel pt. „My Self Love”, wtedy też zaczęli określać styl muzyczny, który prezentują mianem
warm jazz. W kwietniu 2022 roku ukazał się ich album „TULI”.

Zespół regularnie koncertuje, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Dotychczas mieli okazje wystąpić m.in na Jazzin’ Erftstadt w Niemczech, Krokus Jazz Festival, Festiwalu Kombinat, Slot
Art Festival. Występowali w wielu miejscach na muzycznej mapie Polski m.in. Piwnica Pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, COK Cieszyn, Mikołów, MDSM Oświęcim czy Klubokawiarnia Aquarium.

W 2020 roku współrealizowali stypendium w ramach programu Kultura w Sieci fundowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Album TULI

Utwory zawarte na albumie TULI są wypadkową doświadczeń, jakie zbierali przez ostatnie kilka lat.

Refleksyjne teksty autorstwa wokalistki Joanny Markowskiej zatopione są w emocjonalnych kompozycjach gitarzysty Macieja Muszyńskiego. Album wyraźnie krystalizuje założenia muzyczne stylistyki warm jazz, jakie przyjęli twórcy. Oprócz autorskich tekstów znajduje się tu również interpretacja wiersza ukraińskiej poetki Liny Kostenko pt. „Wings”, ponadto zespół proponuje swoje spojrzenie na kultowy już utwór Krzysztofa Komedy pt. „Nim wstanie dzień” z tekstem Agnieszki Osieckiej.

Oprócz sekcji rytmicznej w osobach Jędrzeja Łaciaka (bas akustyczny) oraz
perkusisty Bartka Staromiejskiego, na płycie gościnnie pojawia się znakomity pianista Mateusz Pałka. Płyta ukazała się 1 kwietnia 2022 roku nakładem wydawnictwa SOLITON.