Przeskocz do treści
Gramy dla Mamy | Rodzinne Bobobrzmienia

Gramy dla Mamy | Rodzinne Bobobrzmienia

Oczywiście, że maj jest miesiącem Mam, dlatego 26 maja 2023 o 17.00 Gramy dla Mamy z Bobobrzmieniami. Rodzinny koncert dla najmłodszych będzie zestawem haseł dziękczynnych, pochwalnych i pełnych miłości skierowanych właśnie dla drogich i ukochanych Mam.

Sprawdzimy, z jaką prędkością uda się zaśpiewać „Mama ma Mama Kochana”… W piosence „Dla Mamy – Mamy” usłyszymy arię podziękowań za trud i wsparcie w codziennych błahostkach, a jak to wygląda oczami dziecka przedstawi „Cały Świat dla Mamy”. Będzie również rodzinnie, tanecznie i bardzo radośnie. Koncerty skierowane są głównie do rodzin z dziećmi z grupy wiekowej (0–6 lat), i są inspirowane teorią E. E. Gordona oraz Carla Orffa, pionierów w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych.

KUP BILET

Koncerty Bobobrzmienia

Zajęcia koncentrują się na procesie audiacji, przyswojenia bodźca i jego analizy w czasie późniejszym, a nadrzędnym celem zajęć jest uwrażliwienie na muzykę i sztukę w ogóle.

Celem każdego spotkania jest zaktywizować uczestników do kreatywnego odbioru i uczestniczenia w zabawach rytmicznych, ruchowych i muzycznych, na tle utworów będących pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych polskich i międzynarodowych. Proste gry i zabawy muzyczne połączone z ruchem i śpiewem oraz piosenki dedykowane dla dzieci, tworzą metodę edukacji muzycznej opartej na najważniejszych zasadach:

  • nauczanie poprzez zabawę,
  • rozwijanie muzykalności dzieci,
  • łączenie muzyki, słowa i ruchu.

Rezultatem spotkań jest uwrażliwienie na sztukę poprzez zabawę, dzięki wykorzystaniu procesu audiacji (procesu przetworzenia i zrozumienia bodźców np. utworu muzycznego, w chwili gdy bodziec już nie występuje – dającego największe efekty w okresie przed urodzeniem do ok 6 roku życia).

Unikatowość projektu polega na połączeniu ze sobą kilku technik: ruchu, rytmizowania, melodyzowania, naśladowania (melodii, ruchu, rytmu, tekstu) śpiewania, improwizowania.


Bilety: 30 zł / osobę
(obowiązuje dziecko i rodzica), dostępne na stronie (link)
w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2,
Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc
przed spotkaniem

KUP BILET