Wiosna | Bobobrzmienia
W
marcu świętujemy nadejście wiosny, pory roku kojarzonej z przebudzeniem,
świeżością i rozkwitaniem, ale też
radością i powrotami. 18 marca 2023 usłyszymy, jak budzi się wiosna, po co wiatr biega po
polach.
W
koncercie Wiosna będzie dużo nawiązań do natury, powrotu do korzeni
muzycznych, a także kilka niespodzianek do zaśpiewania, oraz tradycyjnie coś
nowego od Bobobrzmień. Jak to z Bobobrzmieniami bywa, jest różnorodnie stylistycznie,
tanecznie, śpiewnie i radośnie.
Koncerty skierowane są głównie do rodzin z dziećmi z grupy wiekowej (0–6 lat), i są inspirowane teorią E. E. Gordona oraz Carla Orffa, pionierów w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych.
Zajęcia koncentrują się na procesie audiacji, przyswojenia bodźca i jego analizy w czasie późniejszym, a nadrzędnym celem zajęć jest uwrażliwienie na muzykę i sztukę w ogóle.
Celem każdego spotkania jest zaktywizować uczestników do kreatywnego odbioru i uczestniczenia w zabawach rytmicznych, ruchowych i muzycznych, na tle utworów będących pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych polskich i międzynarodowych. Proste gry i zabawy muzyczne połączone z ruchem i śpiewem oraz piosenki dedykowane dla dzieci, tworzą metodę edukacji muzycznej opartej na najważniejszych zasadach:
- nauczanie poprzez zabawę,
- rozwijanie muzykalności dzieci,
- łączenie muzyki, słowa i ruchu.
Rezultatem spotkań jest uwrażliwienie na sztukę poprzez zabawę, dzięki wykorzystaniu procesu audiacji (procesu przetworzenia i zrozumienia bodźców np. utworu muzycznego, w chwili gdy bodziec już nie występuje – dającego największe efekty w okresie przed urodzeniem do ok 6 roku życia).
Unikatowość projektu polega na połączeniu ze sobą kilku technik: ruchu, rytmizowania, melodyzowania, naśladowania (melodii, ruchu, rytmu, tekstu) śpiewania, improwizowania.
Bilety: 30 zł / osobę
(obowiązuje dziecko i rodzica), dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2,
Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc przed spotkaniem