Przeskocz do treści
Koncert YOY

Koncert YOY

Wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenia muzyczne doprowadziły do stworzenia projektu, który stał się wspólnym mianownikiem dla ich ekspresji muzycznej i lirycznej. YOY (Why Oh Why?!) to wokalne harmonie saute i surowy dźwięk gitary, przyprawione elektronicznymi samplami dodającymi delikatnie smaku. Wisienką na tym muzycznym torcie są bezkompromisowe teksty, które przepełnione są emocjami, uczuciami, egzystencjalnym lękiem i dualnością ludzkiej natury. Duet powstał w 2016 roku i powoli dojrzewa przepoczwarzając się z luźnej inicjatywy w świadomy organizm, nieustannie zadając pytanie światu – „Dlaczego?”. Światło dzienne ujrzały utwory „More than one true face”, „Watch movies at night”, „Równonoc” oraz – jesienią 2018 roku – live video do utworu „Good luck”. YOY ma na koncie także kilka koncertów, których atmosferę budowały autorskie utwory, przeplatane coverami dopełniającymi narkotyczny klimat. Przepis Aśki i Szymona na jesień 2018 to kilka koncertów, a także nagranie debiutanckiej płyty, której receptura składać się będzie z nowych dźwięków i słów.

Aśka Markowska – urodzona w 1987 roku w Bielsku – Białej. Rzuciła studia pielęgniarskie w Opolu i zaczęła uczyć się śpiewu w ramach specjalizacji na studiach w Cieszynie. Od tej pory użyczyła głosu do 5 albumów zróżnicowanych stylistycznie, w tym jazzowej grupy Madame JeanPierre, której jest współzałożycielką, współautorką muzyki i autorką tekstów. W 2012 roku we wspomnianym składzie zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Al Legro” za aranżację i interpretację piosenki „Ja jestem Twoja”. Poza muzycznie miłośniczka wstrętnych nałogów, polskiej prozy, psów oraz dziergania z islandzkiej wełny Lópi.

Szymon Wyrembak – gitarzysta i wokalista urodzony na Śląsku Cieszyńskim. Założyciel takich formacji jak Wyremfunk i Bunga Band, w których komponuje muzykę i odpowiada za teksty piosenek. Wiele lat koncertował i nagrywał z zespołem Terapia. Jest także gitarzystą sesyjnym i nie boi się muzycznych wyzwań i kolaboracji. Aktywnie koncertuje z rock n’ rollowym zespołem Bunga Band, który propaguje muzyczny powrót do muzyki lat 50’, 60’ i 70’. Ma na swoim koncie kilka albumów, EPek i singli z różnymi formacjami oraz solo. Od 2017 roku zaangażowany także w projekty, których celem jest rozwój lokalnych rynków muzycznych [np. Tak Brzmi Miasto], współpracując między innymi z Krakowską Sceną Muzyczną. Pracuje także w krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Totalnie zakręcony na punkcie sprzętu muzycznego, czeskiej literatury, piwa, tabaki i intensywnego przeżywania chwili.

Więcej o YOY na stronie https://www.facebook.com/Why.0h.Why/

< http://www.youtube.com/watch?v=yPNswbGoUJA >

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Piwnice
19 października, godzina 20:00
Bilety w cenie 15 zł dostępne na ekobilet.pl oraz w Kasie Dworku Białoprądnickiego

Dołącz do wydarzenia na facebooku >>> fb