Przeskocz do treści
Kobieta głaszcząca owcę, obok pies i koń, zdjęcie promujące spotkanie Manifest wegański
Wykład

Manifest Wegański | 50 twarzy weganizmu

Wykład
cykliczne
darmowe

Jakie twarze ma weganizm? Październikowe spotkanie kolektywu społeczno-kulturalnego Manifest Wegański, działającego na rzecz wszystkich istot żyjących, kończy etap analiz i refleksji nad zaproponowanymi punktami Manifestu Wegańskiego. Zapraszamy 25 X o 18:30 aby dowiedzieć się więcej.

Manifest wegański

Czy udało się w trakcie dotychczasowych spotkań nakreślone problemy postaw wegańskich zdefiniowanych w 13 punktach Manifestu? Czy sama treść ostatniego punktu ma sens?

Przypominamy, że weganizm jest reprezentowany jako alternatywa wobec zagrożeń cywilizacyjnych a celem Manifestu Wegańskiego jest propagowanie wartości równości, wsparcia, jedności oraz odpowiedzialności.

Manifest Wegański. Punkt 13.
Weganizm łączy w sobie elementy racjonalne i emocjonalne, krytyczne i pozytywne, pragmatyczne i wizjonerskie. Przypomina o fundamentalnych wartościach, ceniąc dyskusję. Chce budować mosty, a nie mury.

Zapraszamy do dyskusji do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, by zmierzyć się z ważkością idei wegańskiej oraz jesteśmy ciekawi Waszego punktu widzenia.

Spotkanie odbędzie się w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego 25 X o 18:30.

Prowadzenie: Janusz Bończak oraz prof. Joanna Hańderek

Wykład

Podobne wydarzenia