Kalendarium wydarzeń
01 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Świat Zatrzymany | wystawa plenerowa i online
01 lip śr, 19:00
Świat Zatrzymany | wystawa plenerowa i online
Yshai Afterman – spotkanie z artystą
03 lip pt, 20:00
Yshai Afterman – spotkanie z artystą
Duet Kolos - koncert
05 lip nd, 19:00
Duet Kolos - koncert
Ziemia kamienna | SABAS ONLINE
06 lip pon, 18:00
Ziemia kamienna | SABAS ONLINE
08 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Paweł Kaczmarczyk solo
10 lip pt, 20:00
Paweł Kaczmarczyk solo
Z psem przez Himalaje – wystawa online
14 lip wt, 18:00
Z psem przez Himalaje – wystawa online
15 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Kuba Płużek solo
17 lip pt, 20:00
Kuba Płużek solo
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się

Marimba Labratory | warsztaty perkusyjne, koncert & jam session

Zapraszamy wszystkich na rozgrzewający koncert, warsztaty oraz jam session Szkoły Perkusji Marimba Laboratory Kraków. Całość poprowadzi krakowski muzyk, perkusista, laureat wielu nagród Jakub Frączek. Wszystko to odbędzie się w sobotę 9 listopada w budynku Zajazdu Kościuszkowskiego. Całe wydarzenie jest darmowe i otwarte dla publiczności w każdym wieku. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty.

Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję poznać wiele nietypowych instrumentów perkusyjnych (tj. djembe, cajon, darabuka, dzwonki, ksylofon, conga), spróbować własnych sił na perkusji, posłuchać koncertu, a nawet samemu wystąpić na scenie podczas jam session.

Program:

  • 15.00 Warsztaty Perkusyjne
Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ
W nazwie wydarzenia wpisujemy: WARSZTATY PERKUSYJNE
Liczba osób ograniczona. Minimalny wiek: 5 lat.

  • 16.30 Koncert uczniów szkoły Perkusji Marimba Laboratory
  • 17.30 Wspólne Jam Session uczestników warsztatów
Całe wydarzenie jest darmowe i otwarte dla publiczności w każdym wieku. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty.
Jeśli ktoś posiada własny instrument perkusyjny - prosimy o zabranie go ze sobą.

Szkoła Perkusji Marimba Laboratory Kraków
Świeżo otwarte miejsce prowadzone przez wciąż występującego w kraju i za granicą, Jakuba Frączka - krakowskiego perkusistę.

Jakub Frączek
Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych. W 2008 roku zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym w Opolu. Jako solista został wyróżniony III nagrodą na międzynarodowym Konkursie Marimbowym; Nurenberg, Niemcy 2012, II nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym; Fermo, Włochy 2012. W roku 2013 na Marimbie wygrał Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Przemyślu oraz otrzymał III miejsce w dwóch kategoriach: Marimba i Werbel na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym dla Młodych Solistów Ateny, Grecja 2013.

Ze swoim duetem marimbowym Matchwood Duo otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na „Koncercie Roku” – konkursowej prezentacji zespołów kameralnych uczelni muzycznych w Polsce; Warszawa 2013. W roku 2015 został wyróżniony I nagrodą w kategorii Marimba na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym Montebello della Battaglia we Włoszech. Jest laureatem III nagrody na 1st International Rising Stars Grand Prix Berlin, Niemcy 2016, I miejsca na International Music and Earth Competition in Sofia, Bułgaria 2016.

Zdobył I nagrodę na American Protege International Concerto Competition 2016, CARNEGIE HALL, New York, USA.
Występował jako solista i kameralista w krajach Polska, Niemcy, Grecja, Włochy, na festiwalach Międzynarodowych i Ogólnopolskich. Dwukrotnie wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym: „Źródła i Inspiracje” w Krakowie 2011 i 2013. Ma na swoim koncie światowe prawykonanie utworu „Five voices for Marimba and Cello”-Tomasza Arnolda, który został zadedykowany wykonawcom, Kraków 2015.

Jako solista na marimbie wystąpił z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Kameralną Orkiestrą miasta Jaworzna – ” Archetti”, Kameralną Orkietrą studentów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Młoda Polska” oraz otrzymał Stypendium fundacji „SAPERE AUSO” dla artystycznie utalentowanej młodzieży.

Po wielu latach nauczania w szkołach państwowych i niepublicznych postanowił otworzyć swoją, pierwszą kompletną szkołę perkusji oferującą naukę gry nie tylko na zestawie perkusyjnym (perkusji rozrywkowej) ale i na instrumentach klasycznych (Werbel, Marimba, Wibrafon, ksylofon, dzwonki) oraz Afrykańskich bębnach (Djembe, Conga, Bongosy, Cajon etc.)

Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKu


Zajazd Kościuszkowski, Białoprądnicka 3, 31-221 Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Strefa Rodzica: Być rodzicem
Strefa Rodzica: Być rodzicem
Historia Jednego Obrazu | Laboratorium Kreatywności
Historia Jednego Obrazu | Laboratorium Kreatywności
Rodzinne świętowanie niepodległości
Rodzinne świętowanie niepodległości
Radość dni | MUZYCZNY CZWARTEK
Radość dni | MUZYCZNY CZWARTEK
Newsletter