Przeskocz do treści
Michał Aftyka Quintet
Koncert

Michał Aftyka Quintet | Koncert

Muzyka

3 kwietnia w Dworku wystąpi dla Was Michał Aftyka Quintet – zespół nowej generacji muzyki improwizowanej – ze specjalnym programem promującym wydanie płyty winylowej „Frukstrakt”.

To debiutancki album basisty i kompozytora polskiego jazzu, Michała Aftyki nagrana w kwintecie z trębaczem Marcinem Elszkowskim, saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem, wibrafonistą Tymonem Kosmą i perkusistą Stefanem Raczkowskim. Na płycie znalazło się jedenaście utworów (autorskich kompozycji Aftyki).

Pełna wigoru narracja, często inicjowana kolektywnie, wiedzie słuchacza w świat czujnej swobodnej jazzowej kameralistyki, skrzącej się rozkołysaną i tajemniczą melodyką. Improwizacje nie są nazbyt skomplikowane, są przy tym zaskakująco melodyjne, emocjonalne i zawsze wartościowe artystycznie. Źródło: Wydawnictwo Multikulti Project.

Michał Aftyka Quintet to także zdobywcy Grand Prix konkursu WSPÓŁBRZMIENIA, Grand Prix XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu w Gdyni (2023) oraz laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W październiku, nakładem wydawnictwa Multikulti, ukazała się ich debiutancka płyta „Frukstrakt”.

Premiera płyty winylowej zaplanowana jest na 5 kwietnia 2024 r. A my spotykamy się tuż przed – 3 kwietnia w Sali Kominkowej Dworku o godz. 19:00.
Wstęp wolny!

Autor fot. (zdjęcie główne): Maciej Rybicki

Muzyka

Podobne wydarzenia