Przeskocz do treści
Rozmowy JAZZKULTURy | Monsieur Doumani

Rozmowy JAZZKULTURy | Monsieur Doumani

W najbliższy poniedziałek (28.11.2022) o 19.00 podczas premiery w cyklu Rozmowy JAZZKULTURY Ula Nowak i jej goście, przedstawiciele zespołu Monsieur Doumani, przeniosą nas w muzyczne klimaty awangardowego folku. Zapraszamy na kanał Dworek TV.

Monsieur Doumani to jedna z najbardziej oryginalnych formacji na współczesnej scenie world music. Cypryjskie awangardowe trio muzyki ludowej, stworzone przez Antonis Antoniou Demetris Yiasemidesi Andys Skordis.
Zespół powstał w 2011 roku w Nikozji. Otrzymali wiele nagród, w tym nagrodę „Best Group” w Songlines Music Awards 2019 oraz „Critics Award” w Andrea Parodi World Music Awards. Zostali również nagrodzeni nagrodą German Records Critics Award (Preis der deutschen Schallplattenkritik) za album Angathin (2018), który został również nagrodzony jako „Najlepszy album 2018” na listach przebojów Transglobal World Music”.

Początkowa tożsamość projektu została określona przez adaptację tradycyjnych utworów cypryjskich, ze specjalnym współczesnym kolorem w brzmieniu i nastroju, tworząc charakterystyczny, własny styl. Swoją czwartą płytą Pissourin (Glitterbeat Records2021) pchają swoje charakterystyczne śródziemnomorskie brzmienie w głęboki psychodeliczny i avant-folkowy kierunek.
Ula Nowak zaprosiła dwóch z trzech członków tria: Antonisa i Demetrisa do studia radia JAZZKULTURA aby porozmawiać o swoich inspiracjach, sposobach tworzenia muzyki oraz przyjrzeć się bliżej ich ostatniej, znakomitej płycie „Pissourin”.