Kalendarium wydarzeń
02 gru śr, 17:00
Sprechen Sie Deutsch? | niemieckie konwersacje ONLINE
Wyzwolenie | WATCH DOCS - Zrób to sam
03 gru czw, 19:00
Wyzwolenie | WATCH DOCS - Zrób to sam
ZATRUTA STUDNIA / Justyna Górowska | SZTUKA? BIORĘ!
04 gru pt, 19:00
ZATRUTA STUDNIA / Justyna Górowska | SZTUKA? BIORĘ!
09 gru śr, 17:00
Sprechen Sie Deutsch? | niemieckie konwersacje ONLINE
Opowieści z drogi | Pociąg do podróży online
10 gru czw, 19:00
Opowieści z drogi | Pociąg do podróży online
16 gru śr, 17:00
Sprechen Sie Deutsch? | niemieckie konwersacje ONLINE
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Radio JazzFM
Wstęp wolny

Muzyczny Czwartek | Z następcami Moniuszki

Tym razem „Muzyczny czwartek” odbędzie się pod hasłem „Z inspiracji Mistrzem – twórczość następców Stanisława Moniuszki na fortepian i bas.” Zapraszamy 8 października o godz. 18.00. Sala kominkowa, wstęp wolny.

Podczas koncertu posłuchacie nowego, unikatowego w skali kraju repertuaru, opartego w całości na twórczości kompozytorów wywodzących się pośrednio ze szkoły kompozytorskiej Stanisława Moniuszki i inspirujących jego dokonaniami: Piotra Maszyńskiego, Henryka Czyża, Ludomira Różyckiego, Felicjana Szopskiego i Bronisława Wallek – Walewskiego. Pomimo wysokiej wartości artystycznej ich kompozycji oraz ogromnej popularności w okresie kiedy podejmowali działania twórcze (przełom XIX i XX w.), dziś trudno je odnaleźć w programach koncertowych.
Utwory tych kompozytorów usłyszycie w wykonaniu Wioletty Fludy - Tkaczyk – (fortepian) i Dawida Biwo (bas).

Dołącz do WYDARZENIA i zaproś znajomych na koncert.


Artyści:
Wioletta Fluda-Tkaczyk jest koncertującą pianistką, kameralistką, korepetytorem. Jej ogromną pasją jest szeroko pojęta kameralistyka i z nią przede wszystkim wiąże swoją przyszłość zawodową. Swoje zainteresowania kieruje głównie na współpracę z instrumentami dętymi. Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmują również dzieła operowe oraz liryka wokalna. Z powodzeniem uczestniczy w wielu projektach operowych, kameralnych, współpracując tym samym z różnymi ośrodkami kulturalnymi oraz solistami. Pianistka zajmuje się również propagowaniem nieznanej twórczości przede wszystkim kompozytorów polskich, które chciałaby rozpowszechnić. Jako kameralistka Capelli Cracoviensis zajmuje się muzyką kameralną/wokalną i solową. Bardzo bogaty wachlarz repertuarowy pianistki, który stale się poszerza, obejmuje utwory z każdej epoki. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując solowo oraz kameralnie w kraju i za granicą.

Pianistka uzyskała liczne dyplomy za wyróżniający akompaniament podczas konkursów, festiwali i przesłuchań rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Za swoją pracę artystyczną otrzymała Stypendia i Nagrody, m. in.:
2020 – Stypendium Twórcze Ministra Kultury, 2019 - „Zespołowa Nagroda Rektora II stopnia "w uznaniu zasług oraz szczególnego wkładu na rzecz Uczelni w roku 2018.”, 2018 – Nagroda Rektora III stopnia’ w uznaniu zasług oraz szczególnego wkładu na rzecz Uczelni w roku 2017.”
2013 – Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Dawid Biwo ukończył warszawski Uniwersytet Muzyczny F. Chopina oraz - z wyróżnieniem- Akademię Muzyczną w Krakowie. Jest laureatem i finalistą wielu konkursów wokalnych zarówno w kraju jak i za granicą. Dużą część pracy artystycznej poświęca wykonawstwu muzyki dawnej,oratoryjnej oraz pieśniarstwu. W tych dziedzinach ma na swoim koncie udział w licznych festiwalach m.in. Utrecht Oude Musik Festival, Bach Woche Viena, Tartini Festival Pirano, Early Music Festival New York. Wraz z klawesynistą Andrzejem Zawiszą współtworzy duet Basso&Continuo specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej.

Współpracował jako solista z takimi dyrygentami jak: Mirosław Jacek Błaszczyk, Jerzy Swoboda, Paweł Przytocki, Paul Esswood, Andrzej Borzym oraz zespołami i orkiestrami: Capella Cracoviensis, Risonanza, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, Ensamble Barocum, Il Giardino d’ Amore, {oh!} Orkiestra Historyczna, Diletto. Brał udział w kursach wokalnych prowadzonych między innymi przez: Andrzeja Dobbera, Stephana MacLeolda, Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Daniela Kotlińskiego czy Aleksandra Teligę. Swój warsztat aktorski kształcił pod okiem znanych polskich reżyserów: W. Zawodzińskiego, G. Chrapkiewicza, R. Peryta, I. Stokalskiej, L. Adamika, N. Baińskiej. Dawid Biwo koncertował m.in. w USA, Słowenii, Kanadzie, Austrii, Czechach oraz Niemczech.UWAGA!
Przypominamy, że na terenie obiektów Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Szczegółowe wytyczne umieszczone są przy wejściu do budynków.


sala kominkowa

Zobacz inne wydarzenia

Temida dla seniorów - ODWOŁANE
Temida dla seniorów - ODWOŁANE
UWAGA!!! WYDARZENIE ODWOŁANE
Watch Docs. Uczta dla filmożerców
UWAGA!!! WYDARZENIE ODWOŁANE Wydarzenie zostaje przeniesione na 21 stycznia 2021 r., godz. 19:00
Watch Docs. Uczta dla filmożerców
Strefa Rodzica | Warsztaty noszenia dziecka w chuście
Strefa Rodzica | Warsztaty noszenia dziecka w chuście
Spotkanie z psychologiem | Nasze dobre zasoby wewnętrzne
UWAGA!!! Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych spotkanie z psychologiem się nie odbędzie. Śledźcie naszą stronę internetową i Facebooka - wkrótce pojawi się…
Spotkanie z psychologiem | Nasze dobre zasoby wewnętrzne
Newsletter