Kalendarium wydarzeń
01 wrz nd, 15.00
Targi Edukacyjne
06 wrz pt, 18:30
Aukcja Charytatywna Sztuki Współczesnej
07 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
07 wrz sob, 10:30
LABORATORIUM KREATYWNOŚCI - historia jednego obrazu
07 wrz sob, 18:00
Koncert relaksacyjny gongów i mis tybetańskich
Rodzinne Kino Plenerowe - BFG. Bardzo Fajny Gigant
07 wrz sob, 19:00
Rodzinne Kino Plenerowe - BFG. Bardzo Fajny Gigant
08 wrz nd, 11:00
Kundel bury i kocury
Wesół i szczęśliwy
08 wrz nd, 18:00
Wesół i szczęśliwy
13 wrz pt, 18:00
Czas na Dożynki Witkowickie
14 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
14 wrz sob, 19:00
Wmówię murom i znów wyrośnie tu ogród | GALERIA BASZTA
15 wrz nd, 11:00
Święto Miodu połączone z Dniem Seniora
WATCH DOCS - Dobra zmiana
19 wrz czw, 19:00
WATCH DOCS - Dobra zmiana
21 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
21 wrz sob, 13:00
Weekend z Jane Austen
Kuchnia 5 przemian | ZDROWIE HOLISTYCZNE
21 wrz sob, 17:00
Kuchnia 5 przemian | ZDROWIE HOLISTYCZNE
22 wrz nd, 13:00
Weekend z Jane Austen
Halina Frąckowiak // Sentymentalny Świat
23 wrz pon, 18:00
Halina Frąckowiak // Sentymentalny Świat
28 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
28 wrz sob, 10:00
Akademia Barbakusa - Rola i zadania Straży Miejskiej
Qube
28 wrz sob, 19:00
Qube
03 paż czw, 18:00
Być rodzicem
05 paż sob, 19:00
Koncert relaksacyjny mis i gongów tybetańskich
10 paż czw, 19:00
W morzu marzeń - Antarktyda | POCIĄG DO PODRÓŻY
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Musica Graziosa // Muzyczne Czwartki

Prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej – Muzyczny Czwartek. Usłyszycie utwory znakomitych kompozytorów w mistrzowskim wykonaniu zespołu Musica Graziosa. Zapraszamy 13 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zespół „Musica Graziosa":
Gabriela Opacka – sopran, skrzypce
Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn

Program:

G. Caccini 1551 – 1618
"Amarilli Mia Bella" na sopran i klawesyn
‘’Tu ch’ai le penne, amore’’

G. F. Handel 1685 – 1759
Aria ‘’Lascia ch’io pianga’’ z opery Rinaldo

L. Marchand 1669 – 1732
Prelude, Chaconne ze suity d-moll na klawesyn solo

J. S. Bach 1685 – 1750
I Sonata h-moll na skrzypce i klawesyn BWV 1014
- Adagio
- Allegro
- Andante
- Allegro

W. A. Mozart 1756 – 1791
Aria de Suzanne - „Deh vieni, non tardar” z opery Les Noces de Figaro

W. A. Mozart
Aria ‘’Si Ma d’un altro amore’’ z Ascanio in Alba KV 111

Vivaldi 1678 – 1741
Zima z 4 Pór Roku
- Allegro non molto
- Largo
- Allegro

Gabriela Opacka naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierunkiem mgr Krzysztofa Nowińskiego. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr. hab. P. Tarcholika. W ramach stypendium Erasmus podjęła naukę pod kierunkiem prof. K. Śmietany w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2018 r. rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem dr. hab. Janusza Wawrowskiego. W 2012 r. otrzymała III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Young Paganini w Legnicy. W 2014 r. jako laureatka akademickiego konkursu Debiut z orkiestrą, wykonała Koncert skrzypcowy A. Głazunowa pod dyrekcją Maestro J. Maksymiuka z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2016 r. wystąpiła w Cadogan Hall w Londynie wykonując koncert skrzypcowy F. Mendelssohna z towarzyszeniem orkiestry Southbank Sinfonia. Jako solistka wystąpiła także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej oraz Przemyską Orkiestrą Kameralną. Gabriela Opacka poszerza również warsztat muzyczny i zdobywa doświadczenie wykonując muzykę kameralną i orkiestrową. W roku 2016 wzięła udział w dziewięciomiesięcznym programie Southbank Sinfonia koncertując w Londynie i za granicą. Jest absolwentką orkiestrowego programu AkademiaSinfoniaVarsovia. Jako muzyk orkiestrowy współpracowała m.in. z London Philharmonic Orchestra, Sinfonia Varsovia oraz jako lider z International Philharmonic Orchestra w Nowym Jorku, Newham Philharmonic w Londynie oraz King's College Chamber Orchestra. Występowała m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Tokio International Forum, Musikverein w Wiedniu, Bejing Concert Hall, Forbidden City Concert Hall w Pekinie, Shanghai Oriental Art Centre oraz Barbican Center w Londynie.

Bogumiła Gizbert – Studnicka - profesor sztuk muzycznych, klawesynistka, dyrektor artystyczny. Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem), od 1973 roku jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, w 1974 roku wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii, koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w Niemczech, Szwajcarii, byłej Czechosłowacji, Francji, Belgii, Holandii, Anglii, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie, brała udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich w Europie m. in. w Gandawie, Antwerpii, Paryżu i Kolonii, prowadzonych przez Ton Koopmana, Roberta Kohnena, Kennetha Gilberta i wielu innych, Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych z różnorodnym repertuarem w Polsce, Francji, Belgii i Holandii. W 2003 roku nagrała "Cztery Pory Roku" A. Vivaldiego z Nigelem Kennedy oraz członkami Orkiestry Filharmonii Berlińskiej.Jest założycielem zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku "Trio Gandava" (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława (Kraków), z którymi koncertuje w całej Europie.Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji bassocontinuo i retoryki w muzyce baroku w Kamieniu Pomorskim, Słupsku oraz Le Mont Dore, Peresque i Amiens (Francja). Od 1996 roku jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od2001 roku jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowegao Festiwalu "Młodzi Artyści w Krakowie". Od 2001 roku jest prezesem Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów, które zorganizowało w Polsce i za granicą około 1000 koncertów w tym również spektakle operowe (Juliusz Cezar w Egipcie Haendla, La Serva Padrona Pergolesiego, Mozart con amore i muzyczno-taneczne("Yerba-mate") oraz muzyczno-poetycko-taneczne („Odwieczny Tan Natury), poetycko-muzyczne (Namuzowywanie, Król Duch - J. Słowackiego) jak również wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii i szkła ręcznie malowanego.

Sala Kominkowa - Papiernicza 2, Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Ćwicz w Dworku
Ćwicz w Dworku
Telefon lub miłość we troje
Telefon lub miłość we troje
Odmowa rodzica, odmowa dziecka / Jak mówić żeby dzieci nas słuchały?
Odmowa rodzica, odmowa dziecka / Jak mówić żeby dzieci nas słuchały?
O, kurka Kulturka!
O, kurka Kulturka!
Newsletter