Przeskocz do treści
O, kurka Kulturka!

O, kurka Kulturka!

4 listopada, godz. 16.00 – Smyko-multisensoryka
Warsztaty sensoryczne oparte o zasady integracji sensorycznej. Przygotowane zabawy interaktywne usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości, dają wiele satysfakcji i radości.
SMYKO – MULTISENSORYKA® są zajęciami o charakterze:
Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
Przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.
Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)
18 listopada, godz. 16.00 Muzyka dla smyka -warsztaty z instrumentami
Muzyka dla smyka to wyjątkowe spotkania z instrumentami muzycznymi. Prowadzone są przez zawodowych muzyków pracujących na co dzień z dziećmi oraz działających artystycznie w krakowskich chórach i orkiestrach. W rolach głównych wystąpią: tamburyn, trangiel, marakasy, bongosy, bęben ramowy, czynele, kastaniety, egg szhery, kij deszczowy, bębenek „szum morza” a to wszystko podczas warsztatów z instrumentami perkusyjnymi. Spotkanie ma charakter warsztatowy z myślą o rozwinięciu muzykalności maluszka, wspólnej zabawie i integracji dzieci z rodzicami.
Warsztaty dla dzieci w wieku 2-5 lat
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)
25 listopada, godz. 16.00 – Dookoła świata – Anglia
Londyński spacer z Misiem Paddingtonem
W Światowy Dzień Pluszowego Misia – zapraszamy na spotkanie z bardzo znanym misiem Paddingtonem, który będzie naszym przewodnikiem po Anglii.
Paddington skradł serca angielskich dzieci i choć urodził się w Peru został prawdziwym Londyńczykiem. Miś przybliży nam angielskie tradycje, zaprosi na tradycyjną herbatkę do królowej oraz pokaże swoje ulubione miejsca w stolicy wielkiej Brytanii. Pokręcimy się na London Eye, sprawdzimy czy Big Ben jest faktycznie taki duży i przejdziemy się przepięknym Tower Bridge, by podziwiać wolno płynąca Tamizę.
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat
Prowadzenie: Anna Machacz
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)