Przeskocz do treści
O plastyczności mózgu

O plastyczności mózgu

Zapraszamy na listopadową „Akademię Mózgu”, której gościem, będzie Marcin Wojtyła – człowiek, który zmienił swój mózg, pokonał słabości, przekroczył granicę. Spotkanie odbędzie się 20 listopada (wtorek) o godzinie 19:00 w Sali Kominkowej.

Podczas spotkania nasz gość, Marcin Wojtyła opowie swoją niezwykłą historię jak dokonał niemożliwego. Zgodził się na to trudne dla niego wyzwanie, by pomóc innym. Pan Marcin ma wielką wiedzę z zakresu neurobiologii, funkcjonowania mózgu, systemu nerwowego, neuroplastyczności.

Jest bardzo mądrym człowiekiem, pasjonatem swojej pracy. Zanim jednak doszedł do tego, przeżył operację, po której lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Gdy się to stało, został sam. Sam przeszedł przez to wszystko, sam zdobywał wiedzę o funkcjonowaniu mózgu, o rehabilitacji. Dzisiaj neurolodzy, widząc dokumenty jego operacji nie wierzą, że dotyczą tego sprawnego, bystro spoglądającego mężczyzny. A on skończył studia, jest terapeutą i pomaga dzieciom niepełnosprawnym i autystycznym.

Spotka się z Państwem, by zaświadczyć; że mózg jest plastyczny, a wytrwały człowiek może wszystko.

Wstęp wolny

Akademia Mózgu to cykl spotkań o charakterze popularnonaukowym, organizowanych we współpracy ze Studio MY – Magdalena Strojniak. W ich trakcie, z perspektywy różnych nauk, teorii i doświadczeń, poszukujemy odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób używać siły i potencjału swojego umysłu do poprawy jakości życia?” czy też „Co i w jaki sposób wpływa na sprawne funkcjonowanie naszego mózgu i całego organizmu?”
Naszymi gośćmi byli dotychczas m.in. prof. dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, lekarz medycyny Zlata Czajkowska, psycholog dr Marek Binder, prof. dr hab. Małgorzata Abassy, dr Lech Górniak, choreograf Iwona Olszowska, etyk i filozof dr Marcin Urbaniak, dziennikarka Maria Mazurek i wielu innych.

Organizatorzy:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Studio My-Magdalena Strojniak