Przeskocz do treści
Unikanie zagrożeń. Obcy | Akademia Barbakusa

Unikanie zagrożeń. Obcy | Akademia Barbakusa

Straż Miejska Miasta Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z ulubieńcem dzieci Smokiem Barbakusem. Tym razem tematem spotkania będzie „Unikanie zagrożeń. Obcy”. Warsztaty odbędą się 25 marca 2023 roku o godzinie 10:00 .

Akademia Barbakusa to warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I–III prowadzone przez krakowską Straż Miejską. Zapraszamy na wspaniałą zabawę w towarzystwie Smoka Barbakusa, połączoną z nauką bezpieczeństwa.

Obowiązują zapisy: e-mail: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl lub tel.: 885 955 912

Wstęp wolny

Unikanie zagrożeń. Obcy

Rodzicom chyba najbardziej zależy na tym, aby ich dziecko było zawsze bezpieczne, niezależnie od wieku i tego gdzie się znajduje. Szczególną uwagę poświęca się jednak tym najmniejszym, którym często trudno odróżnić to, co jest dobre, od tego, co jest złe. Rozbrzmiewające dzwonki do drzwi nie zawsze zwiastują, że z wizytą wpada babcia albo zaprzyjaźniona sąsiadka – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i wiele razy powtarzamy, aby „nie otwierać drzwi obcym”.

W jaki sposób jeszcze można zabezpieczyć dom, aby dostęp obcych i nieznanych dziecku był utrudniony? Aby dobrze zabezpieczyć dom trzeba… najpierw porozmawiać z malcem. Psychologiczne podejście jest bardzo ważne, dlatego warto z nim przećwiczyć różne sytuacje i to, jak maluch powinien się zachować, jeśli coś takiego go spotka.

W formie zabawy w prosty i przystępny sposób Smok Barbakus ze swoimi pomocnikami ze Straży Miejskiej postara się przekazać dzieciom najważniejsze zasady, których trzeba się trzymać w kontaktach z obcymi, aby być bezpiecznym.

Akademia Barbakusa

Akademia Barbakusa to cykl edukacyjnych zajęć, podczas których
pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa dzieci uczą się, jak
unikać rozmaitych zagrożeń. Wszystko w konwencji zabawy, z użyciem atrakcyjnych
pomocy naukowych. Twarzą akcji i ulubieńcem uczestników jest Smok Barbakus
noszący mundur strażnika miejskiego.