Przeskocz do treści
Po lewej zdjęcia dwóch kobiet. Po prawej tytuł Odzyskiwanie siebie
Spotkanie

ODZYSKIWANIE SIEBIE – finisaż wystawy + spotkanie o prawach kobiet i zwierząt

Spotkanie
darmowe

Finisaż wystawy Elżbiety Bińczak-Hańderek połączone ze spotkaniem i rozmowami o prawach kobiet i zwierząt oraz szukaniu pogodzenia z naturą. Rozmawiać będą: Monika Kohut i Joanna Krakowiecka, aktywistki, abolicjonistki zwierzęce i feministki. Prowadzenie Joanna Hańderek.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w piątek, 10 listopada o godzinie 19:00 w Budynku Głównym – Sala Złota.

Wystawa była jednym z wydarzeń w ramach Festiwalu Równości, który odbył się 7 października w Dworku Białoprądnickim.

ODZYSKIWANIE SIEBIE

To cykl obrazów i grafik Elżbiety Bińczak-Hańderek mierzących się z przemocą wobec kobiet, oraz uprzedmiotowieniem tych, którzy/e zostali uznani za najsłabszych, niewartych dyskusji, przemilczanych. Tytułowe odzyskiwanie siebie to droga do autonomii, niezależności, ale również do pogodzenia się z traumatycznymi i negatywnymi doświadczeniami. Odzyskiwanie siebie to cykl obrazów zmagających się ze zniszczeniem podmiotowości zarówno człowieka jak i świata, sprowadzeniem wszystkiego, co wartościowe do komercji i towaru. Odzyskiwanie siebie to również proces tego, co niemożliwe z perspektywy krzywdy i upokorzenia: uzyskania wolności pomimo wszystkiego co złe i niszczące.

Joanna Krakowiecka

Z wykształcenia filolożka. Na co dzień aktywistka, publicystka, abolicjonistka zwierzęca zaangażowana w obronę praw zwierząt, współpracująca z wieloma organizacjami działającymi przeciwko stosowaniu przemocowych praktyk na zwierzętach.

Monika Kohut

Weganka, abolicjonistka, feministka, aktywistka, obrończyni praw zwierząt.
Działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności, praw kobiet i równości wszystkich istot żyjących. Aktywna członkini organizacji Animal’s Voice działającej na rzecz praw zwierząt. Mottem jej aktywizmu jest: „Współczucie bez działania jest tylko obserwacją. Nie bądź obserwatorem.”

Spotkanie

Podobne wydarzenia