Przeskocz do treści
Koncert Perforto – duet strunowy na gitarę elektryczną i fortepian

Koncert Perforto – duet strunowy na gitarę elektryczną i fortepian

JAZZKULTURA zaprasza na kolejny koncert 15 listopada 2022 o 19.00! Tym razem wystąpi dwójka poszukujących, eksperymentujących i improwizujących muzyków: Ola Rzepka i Łukasz Marciniak, czyli duet Perforto.

wstęp wolny

Perforto to duet strunowy na gitarę elektryczną i fortepian, preparujący instrumenty drewnem, metalem, papierem i innymi materiałami. W improwizacji bada cechy fizyczne dźwięku, takie jak wysokość, barwa, natężenie i jego następstwo w czasie. Poszukuje swoistej wrażliwości sonorystycznej w chaotycznym wymiarze otoczenia. Intensywnie, delikatnie, przenikliwie, subtelnie, radykalnie.

Trasa koncertowa jest sygnowana i współfinansowana przez Festival JAZZ ART oraz Katowice Miasto Ogrodów.

Ola Rzepka

Ola Rzepka – perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej, takich jak: Ad Libitum, Ars Cameralis, Ars Independent, Inne Brzmienia, Jazz Jantar, Męskie Granie, Off Festival, Opener, Przystanek Woodstock. Jako twórca współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Wiedniu, Instytutem Adama Mickiewicza. Występowała z autorskim repertuarem w Niemczech, Austrii i Turcji. Jako kompozytorka współpracuje z uznanymi reżyserami teatralnymi m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Łukasz Marciniak

Łukasz Marciniak – gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki. Współtworzy Brzoska Kolektyw, muzyczny eksperyment, poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną oraz EL topo-trio badające zawiłość strun oraz czyneli. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.