Przeskocz do treści
Czy pies musi ugryźć? | Akademia Barbakusa

Czy pies musi ugryźć? | Akademia Barbakusa

Każdemu może się przytrafić spotkanie na swojej drodze agresywnego psa. Co wtedy zrobić? Jak się zachować? Większość ludzi nigdy się nad tym nie zastanawiała. „Czy pies musi ugryźć?” – pod takim hasłem odbędzie się najbliższe spotkanie dla najmłodszych w ramach „Akademii Barbakusa”. Zapraszamy w sobotę 27 maja 2023 o 10.00.

Akademia Barbakusa to warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I–III prowadzone przez krakowską Straż Miejską. Zapraszamy na wspaniałą zabawę w towarzystwie Smoka Barbakusa, połączoną z nauką bezpieczeństwa.

Obowiązują zapisy: e-mail: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl lub tel.: 885 955 912

Wstęp wolny

Czy pies musi ugryźć?

Pies to zwierzę i jego zachowania są albo wyćwiczone przez człowieka (jego właściciela) albo instynktowne, będące reakcją na zachowania człowieka wobec niego. Tak więc z całą pewnością można stwierdzić, że za większość pogryzień odpowiedzialny jest człowiek.

Strażnicy Miejscy i smok Barbakus podpowiedzą dzieciom i ich rodzicom, jak zachowywać się w kontaktach z psem, by te spotkania niosły radość, a nie strach i zagrożenie. Dzieci nauczą się jakich prostych zasad przestrzegać by uniknąć ataku psa i co zrobić, gdy jednak pies zaatakuje.

Akademia Barbakusa

Akademia Barbakusa to cykl edukacyjnych zajęć, podczas których
pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa dzieci uczą się, jak
unikać rozmaitych zagrożeń. Wszystko w konwencji zabawy, z użyciem atrakcyjnych
pomocy naukowych. Twarzą akcji i ulubieńcem uczestników jest Smok Barbakus
noszący mundur strażnika miejskiego.