Przeskocz do treści
Sztuka się słucha. O tworzeniu podcastów z Olą Kuzemko | Dworek (pop)kultury

Sztuka się słucha. O tworzeniu podcastów z Olą Kuzemko | Dworek (pop)kultury

Po co tworzyć podcasty o sztuce? Co się nich pojawia? Dlaczego warto zainwestować w transkrypcję? O tym i nie tylko będziemy rozmawiać z Olą Kuzemko, twórczynią podcastu Sztuki robi i tegoroczną laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Dworek (pop)kultury. Widzimy się 28 sierpnia 2022 o 11:00 w Plenerze Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków).

Od dwóch lat podcasty przeżywają prawdziwy boom – różnorodne programy, interesujące formy i ciekawe rozmowy. Jesteśmy w stanie odnaleźć w nich coś dla siebie – codzienne i luźne pogawędki, wywiady, politykę czy kulturę i sztukę.

Jednym z podcastów łączących formę wywiadu-rozmowy ze sztuką jest Sztuki robi Aleksandry Kuzemko. To właśnie z jego autorką spotkamy się podczas kolejnego spotkania w ramach Dworek (pop)kultury.

WYDARZENIE NA FB

Kim jest Ola Kuzemko?

Ola Kuzemko to podcasterka, twórczyni podcastu Sztuki robi, menadżerka w kulturze i sztuce. Z ludźmi sztuki dyskutuje o realizowanych projektach i działaniach, często tych tworzonych na styku kilku dziedzin. Jest także tegoroczną laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

fot. Anita Wąsik-Płocińska

Sztuki robi, czyli podcast Oli Kuzemko

Podcast Sztuki robi, jak pisze Ola Kuzemko, jest o sztuk robieniu, z tymi, którzy sztuki robią. Podcasterka pyta rozmówców i rozmówczynie o to, co dla nich jest ważne w sztuce, co ich porusza, szokuje, zachwyca… Dyskutuje z nimi o realizowanych projektach i działaniach, często tych tworzonych na styku kilku dziedzin. Rozmawia o doświadczeniach, o tym co tu i teraz, spekulujemy o możliwych scenariuszach przyszłości. W jej programie gościli m.in. Marta Frej, Kaśka Sochacka, prof. Roma Sendyka, Przemek Dębowski czy Jakub Duszyński.

SŁUCHAJ PODCASTU

Czym jest Dworek (pop)kultury?

To przestrzeń dla młodych, starszych, mniejszych, większych, przyjaciół, znajomych, dla Ciebie, w której możesz swobodnie porozmawiać o popkulturze w ekspercko-amatorskim gronie. Spotykamy się w jedną niedzielę w miesiącu w Plenerze Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków). Będziemy gościć specjalistów i specjalistki, praktyków i praktyczki, ale też zwykłych ludzi, którzy (pop)kulturę mają w sercu. Nie obędzie się bez koca, leżaka, świeżych owoców czy gofrów. Nie zapomnij przynieść czegoś smacznego.

POZNAJ CYKL DWOREK (POP)KULTURY

Po prostu przyjdź do Dworku Białoprądnickiego, rozsiądź się wygodnie, zjedź śniadanie w plenerze i podyskutuj o popkulturze – serialach, filmach, grach, plakatach, nowościach wydawniczych, artystach i artystkach.