Przeskocz do treści
Światopoglądowe podziały a weganizm | Manifest wegański

Światopoglądowe podziały a weganizm | Manifest wegański

Czy weganizm jest polityczny? Czy możemy być wegankami, weganami bez zaangażowania politycznego? Jak zmienia się polityka we współczesnym świecie kryzysu klimatycznego i VI wielkiego wymierania zwierząt? To pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas kolejnego Manifestu Wegańskiego 15 marca 2023.

Weganizm to szczególna postawa życiowa wymagająca od nas samoświadomości i zrozumienia świata. Weganizm jest drogą, ponieważ zakres jego realizacji wymaga wielu zmian i przepracowania naszej egzystencji. Ale czy tylko o nas samych chodzi, czy tylko o nasze indywidualne wybory? Współczesność stawia przed nami coraz więcej wymagań, które potrzebują nie tylko świadomych obywateli i obywatelek, ale również całej struktury instytucjonalnych zmian.

O dylematach weganizmu w świecie polityki zarówno tej parlamentarnej jak i samorządowej będziemy rozmawiać z Radną Małgorzatą Jantos i Posłanką Darią Gosek-Popiołek. Dyskusję poprowadzą Joanna Hańderek i Janusz Bończak. Organizatorami Manifestu Wegańskiego są Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Kultura Wykluczenia oraz Magazyn Istota.