Kalendarium wydarzeń
Gipsowe kompozycje kwiatowe | WARSZTATY
01 sie nd, 16.00
Gipsowe kompozycje kwiatowe | WARSZTATY
Letni Ogród Kultury | Funkasanki
01 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Funkasanki
Jakub Gucik / Łukasz Czekała – KONSTELACJE VOL. 4
03 sie wt, 20:00
Jakub Gucik / Łukasz Czekała – KONSTELACJE VOL. 4
Karrot Białoprądnicki: PAPRIKA KORPS
06 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: PAPRIKA KORPS
NATURAlnie KINO
07 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Namena Lala & Matusik & Ghostman
08 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Namena Lala & Matusik & Ghostman
Karrot Białoprądnicki: KIRSZENBAUM
13 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: KIRSZENBAUM
NATURAlnie KINO
14 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Koncert Czereśni pod chmurką? Czemu nie!
15 sie nd, 15:00
Koncert Czereśni pod chmurką? Czemu nie!
Letni Ogród Kultury | Above the ground + Antoni Krupa i przyjaciele
15 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Above the ground + Antoni Krupa i przyjaciele
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
17 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK
20 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK
NATURAlnie KINO
21 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime
22 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
24 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
Koncert mis i gongów tybetańskich
25 sie śr, 20:00
Koncert mis i gongów tybetańskich
Warsztaty malowania jeansów
26 sie czw, 18:00
Warsztaty malowania jeansów
Karrot Białoprądnicki: ŚWIETLIKI
27 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: ŚWIETLIKI
NATURAlnie KINO
28 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Cheap Tobacco
29 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Cheap Tobacco
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
31 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Jazz Club Dworek.tv JazzKultura
WPIS ARCHIWALNY
Wstęp wolny

Poloneza czas zacząć ! - Noc Tańca 2021

Taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny… dworski! Gdzie jak nie w Dworku Białoprądnickim zatańczyć Poloneza? Po ubiegłorocznej przerwie znowu możemy was zaprosić na Noc Tańca, której tematem przewodnim będzie Polonez. Spotkajmy się 13 czerwca w plenerze Dworku Białopradnickiego. . Impreza rozpocznie się na plenerowej scenie o godz. 15:30 i potrwa do godz. 22.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie rozpoczną pokazy taneczne grup związanych z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. „Mali Mydlniczanie” zaprezentują polskie tańce i przyśpiewki, następnie uczestnicy zajęć Studia Artystycznego Anny Gawędy – Szternal wystąpią z pokazem pt.” Polonez i wariacje na puentach”. Ostatnia w tej części imprezy zaprezentuje się grupa taneczna „W kręgu”. Zobaczymy tańce żydowskie, rumuńskie oraz greckie. Na koniec będziemy mieli okazję wziąć udział w krótkich warsztatach tańca macedońskiego.

Część oficjalną wydarzenia o godz. 17:00 otworzy tradycyjnym polonezem Zespół Pieśni i Tańca AGH KRAKUS, który do korowodu zaprosi wszystkich uczestników Nocy Tańca. Następnie lider grupy opowie krótka historię poloneza okraszoną interesującymi anegdotami, a tancerze zaprezentują polskie tance tradycyjne.

Po nim na scenie usłyszymy koncert pełen tańca i muzyki tanecznej, pokazujący szeroką gamę rytmów tańców europejskich i światowych. Arnold & Frączek Percussion Duo zaprezentują m. in. dwa polonezy przygotowane specjalnie na tę okazję.

Finałowy występ na scenie głównej należeć będzie do Choque Sonidero - grupy ludzi z całego świata, których połączyła fascynacja do cumbii - kolumbijskiego tańca ludowego, a także muzyka latynoamerykańska z charakterystycznym rytmem.

Scena główna to nie wszystko.

Równocześnie w PLENERZE znajdziecie:

  • strefę malucha, gdzie zatańczycie ze swoimi niemowlakami w chustach i nosidłach
  • performans na temat poloneza w wykonaniu Teatru Akademia Wyobraźni – Pawła Pawlika
  • rodzinną potańcówke z muzyką na żywo którą poprowadzi Pani od Muzyki.

W SALI TEATRALNEJ zaprezentowany zostanie:

  • wywiad z Romaną Agnel - tancerką, choreografką, pedagog tańca, historykiem sztuki; założycielką, dyrektor naczelną i artystyczną jedynego w Polsce profesjonalnego Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.
  • film dokumentalny „Mr.Gaga” o historii izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.


Szczegółowy program:

SCENA GŁÓWNA

15.30
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MALI MYDLNICZANIE”

Dziecięca grupa taneczno-wokalna, działająca w Klubie Kultury „Mydlniki” i wykonująca tradycyjne polskie tańce i przyśpiewki.
Prowadzenie: Ksenia Onyszkanycz-Przybyła - tancerka, miłośniczka folkloru, od najmłodszych lat z nim związana. Nie zapomina o swoich korzeniach i stąd pasja do tańca ukraińskiego, szczególnie z regionu karpackiego.

16.00
POLONEZ I WARIACJE NA PUENTACH

Występy uczestników Studia Artystycznego Anny Gawędy - Szternal działającego przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki od czterech lat.
Prowadząca: Anna Gawęda – Szternal (tancerka, aktorka i choreograf). Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne.

16.30
POKAZ TAŃCÓW W KRĘGU

Kobieca grupa taneczna „W kręgu” działa od 2018 roku przy Klubie Kultury „Wena”. Raz w tygodniu spotykają się, by połączyć swe dłonie i oddać się wspólnej pasji, jaką jest taniec. Utworzone przez nich koło, stanowi znak rozpoznawczy grupy, zarówno jako najczęściej pojawiający się układ przestrzenny, jak i symbol równości i kobiecej jedności. Wspólne spotkania cechuje radość z tańca i bycia razem oraz mnóstwo pozytywnej energii. W swoim repertuarze mają różnorodne tradycyjne europejskie tańce, między innymi polskie, żydowskie, rumuńskie, serbskie, macedońskie, greckie.
Podczas imprezy zaprezentują tańce żydowskie, rumuńskie oraz greckie. Dla publiczności przygotują krótkie warsztaty z tańca macedońskiego, gdzie każdy będzie mógł zatańczyć we wspólnym korowodzie.

17.00
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA AGH KRAKUS

Krakus jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1949 roku. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, nie tylko taniec, ale i kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.

18.30-19.30 PRZERWA TECHNICZNA

19.30
POTAŃCÓWKA Z CHOQUE SONIDERO

Finałowy występ na scenie głównej należeć będzie do Choque Sonidero - grupy ludzi z całego świata, których połączyła fascynacja do cumbii - kolumbijski taniec ludowy, a także muzyka latynoamerykańska z charakterystycznym rytmem.

PLENER

16.00
STREFA MALUCHA

Taniec z dzieckiem w chuście i nosidle połączony z pokazem wiązania chust prowadzone przez Rodzinek.pl. Propozycja dla najmłodszych uczestników Nocy Tańca i ich rodziców, by wspólnie zaangażować się w wydarzenie w przyjazny dla dziecka sposób.

17.30
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ… teatralnie!

Szalony, nieobliczalny performers na temat poloneza w wykonaniu teatru lalek dla dzieci, prowadzonego przez Pawła Pawlika. To najmniejszy teatr na świecie, ale i… najrozleglejszy! Teatr, gdzie twórca całym sobą jest: reżyserem, aktorem ożywiającym lalki, animatorem, scenarzystą, scenografem, konstruktorem, muzykiem… Barwna i mądra opowieść „Poloneza czas zacząć” przybliży podczas Nocy Tańca ten najpiękniejszy polski taniec. Czy to jednak był w ogóle taniec? Czy tylko przechadzka z towarzyszeniem muzyki? Dowiemy się już niebawem!

18.00
ARNOLD & FRĄCZEK PERCUSSION DUO

Tomasz Arnold - perkusista i kompozytor z Krakowa. Jego zakres zainteresowań muzycznych to: kompozycja instrumentalna i elektroniczna, wykonawstwo perkusyjne (solowe i w zespołach) oraz improwizacja. Pięciokrotny zwycięzca międzynarodowych konkursów marimbowych i perkusyjnych w latach 2006 - 2011. Występował jako solista i muzyk kameralny w: Polsce, USA, Niemczech, na Litwie, a także w: Bułgarii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii, Meksyku i Chinach.

Jakub Frączek - krakowski perkusista, marimbista, założyciel Szkoły Perkusji Marimba Laboratory. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego American Protégé w Nowym Jorku, która to nagroda umożliwiła mu występ w nowojorskim Carnegie Hall. Występował na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach w: Polsce, Niemczech, Grecji, Włoszech, Bułgarii, Szwecji i USA. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska”.

18.30
RODZINNA POTAŃCÓWKA Z PRADZIADKIEM POLONEZA

Rodzinną potańcówkę z muzyką na żywo poprowadzi Pani od Muzyki (Katarzyna Chodoń), której specjalnie tego dnia towarzyszyć będzie Kapela w składzie: Żaneta Seweryn – heligonka/śpiew, Viktor Cordoba – skrzypce, Arkadiusz Szałata - baraban.
Rozpoczniemy, tak jak zwyczaj nakazuje, chodzonym - pradziadkiem znanego wszystkim poloneza, a potem zatańczymy polskie tańce tradycyjne, w które wpleciemy proste zabawy taneczne i przyśpiewki. Program jest specjalnie przygotowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dając możliwość wspaniałej, wielopokoleniowej zabawy. Zachęcamy także do wystrojenia się w odświętne stroje tradycyjne - z regionu, z którego się pochodzi, lub po prostu tego, który się wyjątkowo lubi.

SALA KINOWA

16.00
„Poloneza czas zacząć!” – prezentacja nagranego wywiadu, podczas którego gościem Renaty Głowackiej będzie Romana Agnel - tancerka, choreografka, pedagog tańca, historyk sztuki; założycielka, dyrektor naczelny i artystyczny jedynego w Polsce profesjonalnego Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.
/wstęp wolny/

20.30
Mr. Gaga - historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.
Seans realizowany we współpracy z Kinem pod Baranami.
/wstęp: 5 zł/

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na Noc Tańca 2021
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Papiernicza 2, Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Sprechen Sie Deutsch?  | niemieckie konwersacje ONLINE
Sprechen Sie Deutsch? | niemieckie konwersacje ONLINE
Muzeum po sąsiedzku - Prądnik Biały | wystawa plenerowa
Muzeum po sąsiedzku - Prądnik Biały | wystawa plenerowa
Wesoludki Małe
Wesoludki Małe
LAGGED EON: Tower Defence // Krakow Art Week Krakers
LAGGED EON: Tower Defence // Krakow Art Week Krakers
Newsletter