Przeskocz do treści
Recycling Band // FEST GRANIE

Recycling Band // FEST GRANIE

Jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Recycling Band już 19 lipca o godzinie 20:00 na Fest Graniu!
Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.
Zespół powstał w 2011 roku i jest finalistą V edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Od początku budził wielkie zainteresowanie ze strony słuchaczy i mediów
Łącząc poważny stosunek do muzyki z niepoważnymi instrumentami, zespół koncertuje i uczy ochrony środowiska nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami: Kuwejt, Francja, Niemcy, Włochy.
Brzmienie Recycling Band, łączące instrumenty recyklingowe i elementy elektroniki, daje potężną dawkę energii na koncertach, oscylując w gatunkach muzyki klubowej, dance.
Jako produkty twórcze Recycling Band wykorzystuje niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów oraz wiele, wiele innych. W swoim dorobku posiada już pokaźną ilość instrumentów zarówno gitar, instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, jak i smyczkowych oraz tych, których nie da się „przypiąć” do żadnej kategorii.
Fest Granie to wielogatunkowa fuzja świeżego spojrzenia na muzykę. Prezentujemy muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. W tegorocznej 6 edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock.
FEST GRANIE PROGRAM
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, a do dyspozycji są leżaki, swobodna atmosfera i cała masa zieloności.
Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.