Przeskocz do treści
Emocje w wierszach | SABAS online
Spotkanie

SABAS | Pasja życia

Spotkanie
darmowe

W majowym SABASie prowadząca Beata Anna Symołon spotka się z poetką i pisarką Małgorzatą Zwierzyk – Krzak. Zapraszamy w poniedziałek, 20 maja 2024r. o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Małgorzata Zwierzyk-Krzak

Urodzona 04.03.1977 roku w Tarnobrzegu, dzieciństwo i młodość spędziła w Świniarach Starych i Kielcach. Od 17 lat mieszka w urokliwej Trzebnicy pod Wrocławiem. Z wykształcenia jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz politologiem.

Pasjonuje się również psychologią, fotografią oraz dobrą muzyką, od poezji śpiewanej, po muzykę rockową, hard rock i blues.
Sama o sobie mówi, że jest skromną dziewczyną, której małe marzenie o pisaniu się spełniło. Marzy jednak aby nadal pisać o życiu i świecie, podróżując w miejsca, w których jeszcze nie była.

Poezję tworzy od szesnastego roku życia. Wciągu ostatnich sześciu lat jej wiersze ukazały się w licznych antologiach poezji współczesnej. Najbardziej jednak osobistym i znaczącym dorobkiem autorki jest jej debiutancki tom poetycki Wiatr na bezdrożu (KryWaj, sierpień 2020), autorska, romantyczna powieść Dziewczyna z Grass, KryWaj (lipiec 2021), zbiór poetycki Pod niebem miłości, EDU-ART (sierpień 2022) oraz 
zbiór Zielonym szakiem po kamieniach, EDU-ART (pażdziernik 2023).

W marcu 2023 roku otrzymała tytuł i statuetkę Osobowość Roku 2022 w Kategorii Kultura w powiecie trzebnickim.

Prowadzenie: Beata Anna Symołon
Data: 20 maja 2024, godz.18.00
Miejsce: Budynek Główny – Piwnice, ul. Papiernicza 2, Kraków
Wstęp: wolny

Spotkanie

Podobne wydarzenia