Przeskocz do treści
Na pierwszym planie widać wyświetlony na ścianie budynku tekst wiersza. W tle po lewej stronie Kościół Mariacki.
Spotkanie

SABAS | Poeci z Brackiej

Literatura
darmowe

Gośćmi Salonu Artystycznego B.A. Symołon będą poeci związani z międzynarodowym portalem poetyckim eMultipoetry.eu założonym przez Michała Zabłockiego, którzy – oprócz wierszy publikowanych na stronie – prezentują swoje krótkie utwory – wallsy – wyświetlane na ścianie kamienicy na rogu Brackiej i Rynku. Zapraszamy tradycyjnie w poniedziałek, 23 października 2023 o godzinie 18:00 do klimatycznych piwnic Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Grono Poetów z Brackiej będą reprezentowali m.in.: Renata Cygan (Londyn), Agnieszka Smugła (Gdańsk), Renat Zabłocka (Kraków), Anna L. Zięba (Holandia) i Marek Porąbka (Kraków), Krzysztof Szarszewski (Toruń); zaś oprawę wokalno-muzyczną spotkania przygotuje Przemysław Wróblewski (Kraków).

Wszyscy ww poeci bywali dotąd gośćmi dworkowego Salonu na indywidualnych spotkaniach. W takim składzie – rozszerzonym – spotkają się na scenie już po raz drugi.

Wallsy, czyli wiersze na murach

„CODZIENNIE od zmierzchu do 2 rano przy ul. Brackiej 2 w Krakowie (róg Rynku Głównego) przeczytać można 1 nowy wiersz po polsku i po angielsku. Ta unikalna w skali światowej akcja trwa od 2002 roku!

Projekt rozpoczął się 24 października 2002 roku autorskim projektem „366 wierszy w 365 dni”. W centralnych miejscach turystycznych Krakowa i Warszawy na fasadach dwóch eksponowanych kamienic przez cały rok, dzień po dniu, odbywały się projekcje kolejnych 366 wierszy Michała Zabłockiego w języku polskim i angielskim. Była to światowa premiera regularnej poetyckiej książki na murze!

W Krakowie Wiersze na murach pozostały już na stałe, aby po 8 latach z autorskiej akcji przekształcić się w ogólnopolską, a nawet międzynarodową. Od 1 listopada 2010 roku w jej ramach wyświetlane są wiersze użytkowników międzynarodowego społecznościowego portalu poetyckiego Emultipoetry.eu. Wiersze wybierane są spośród utworów pisanych specjalnie w tym celu przez internautów z kraju i zagranicy. Od lipca 2014 roku goszczą tutaj na stałe także poeci z partnerskich Miast Literatury UNESCO”. (źródło: http://www.schoolvoorjournalistiek.com/europeanculture/nothing-beats-book/).

Literatura

Podobne wydarzenia