Przeskocz do treści
SABAS | Promocja książek dr Małgorzaty Kalemby-Drożdż „Jadalne kwiaty” i „Skarby ogrodu”

SABAS | Promocja książek dr Małgorzaty Kalemby-Drożdż „Jadalne kwiaty” i „Skarby ogrodu”

W poniedziałek 23 sierpnia 2021r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Beatą Anną Symołon i jej gościem w salonie artystycznym. Spotkanie poświęcone będzie promocji książek dr Małgorzaty Kalemby – Drożdż pt. „Jadalne kwiaty” i „Skarby Ogrodu”. Sala kominkowa, wstęp wolny. Wydarzenie będzie równocześnie transmitowane na naszym profilu Facebookowym.
Małgorzata Kalemba-Drożdż z wykształcenia jest biochemikiem, jednak czytelnikom i internautom dała się poznać dzięki swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Na swoim blogu zatytułowanym „Trochę inna cukiernia” prezentuje autorskie przepisy, w których wykorzystuje niecodzienne składniki, jak jadalne kwiaty, rośliny uważane powszechnie za chwasty, a nawet części drzew. Jak sama twierdzi, nie posiada wybitnych umiejętności kulinarnych – jej potrawy są proste i szybkie do przygotowania, ale przede wszystkim smaczne i zdrowe. Jest autorką kilku książek kulinarnych, a uczestnicy spotkań poetyckich w Dworku mogli już niejeden raz poznać jej niezwykle apetyczne opowieści oraz posmakować specjałów z jej domowej spiżarni.
W swojej pracy naukowej dr Kalemba-Drożdż koncentruje się na tym, jak żywność, zanieczyszczenie środowiska, polimorfizm genetyczny oraz status hormonalny wpływają na uszkodzenia DNA oraz w jaki sposób można takim uszkodzeniom zapobiegać. Jest autorką licznych artykułów w prasie naukowej oraz publikacji naukowych. Wykłada też biochemię i dietetykę w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na spotkanie poetyckie