Przeskocz do treści
Na białym tle fioletowa okładka książki z pomarańczowym tytułem Kobieta Narożna. Na okładce reflektor oświetlający czerwoną szpilkę,
Spotkanie

SABAS | Promocja książki „Kobieta narożna”

Literatura
cykliczne
darmowe

W poniedziałek, 4 grudnia 2023 o godzinie 18:00 zapraszamy wraz z prowadząca Beatą Anną Symołon na promocję tomu opowiadań Barbary Szczepańskiej „Judyty” pt. „Kobieta Narożna. Artystce akompaniował na fortepianie będzie Wojciech Wachułka.

Dowcipne, lekkie, podszyte erotyzmem prozatorskie miniatury Barbary Szczepańskiej „Judyty” to przyjemna lektura na czas relaksu lub dla poprawy humoru, z przeznaczeniem dla obu płci. Pierwiastek kobiecy gra tu wprawdzie główną rolą i miłosna potrzeba żarzy się w bohaterkach tak mocno, że jest w stanie podpalić świat, ale męskie oko i ucho może z tych zabawnych opowiadań wiele się dowiedzieć. Judyta przetwarza sytuacje z życia wzięte w surrealistyczne i absurdalne historyjki, w których następują zamiany męskich ról z kobiecymi, schematy są odwracane, czas zmienia swój kierunek, a przestrzenie i ludzie się przenikają. Fantazja autorki prowadzi grę z filmami, bajkami czy znanymi szlagierami, tworząc komiczny świat na opak. Jej poczucie humoru, choć zabarwione ironią, jest ciepłe, wyrozumiałe, współodczuwające. „Kobieta narożna” to zabawna i wieloznaczna metafora, z którą każda kobieta może się utożsamić na różnych etapach życia, a lekkość zwartych w książce opowieści wcale nie niesie jednoznacznych point.  

Gabriela Matuszek-Stec

Barbara Szczepańska „Judyta”

Urodzona w Krakowie poetka, prozaiczka i wokalistka, autorka sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych i tekstów piosenek. Laureatka licznych ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie .W latach 80 występowała w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wydała sześć tomików  wierszy, zbiór opowiadań „Świat jest pełen mężczyzn”, dwie książki z wierszowanymi bajkami dla dzieci. Jest autorką  bajek muzycznych i musicali : „Kot, pies i jazz” – dla dzieci  zrealizowanego przez Wrocławski Teatr Lalek, ”Sześć Blondynek i Zakonnica” – realizacja Teatr „AB OVO” z Krakowa. Nagrała trzy płyty z piosenkami autorskimi . Napisała teksty piosenek dla  Studium Teatru Muzyki i Tańca” E.P. Armatys ” i ,,Teatru Na Żarty” oraz uczestników Światowego Festiwalu Piosenki Niewidomych.

Współpracowała  z radiem i TV, prezentowała swoje piosenki również za granicą. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej i medalem ” Honoris Gratia” .

Należy do Stowarzyszenia Pisarzy polskich SPP , Stowarzyszenia  Autorów ZAiKS ,  Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR., Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno –Literackiego STAL  i  Izby Architektów Polskich

Więcej o artystce na stronie: https://www.barbaraszczepanska.art/

Wojciech Wachułka

Pianista i aranżer obdarzony ogromną intuicją muzyczną. Umiejętności zdobywał pod kierunkiem prof. Barbary Kaszyckiej. Gościł na scenach niemal całego świata występując jako solista i akompaniator  w zespołach teatralnych i musicalowych – jako dyrektor muzyczny. Na koncie ma szereg realizacji radiowych i telewizyjnych. Współaranżer płyty brytyjskiego wokalisty Stuarta Gillesa „Just Stuart”. Stale współpracuje ze znakomitościami zagranicznej i polskiej sceny muzycznej : Jane McDonald, Joanną Rawik, Bernardem Millerem oraz Jazz Band Ball, Metro Band, BJB, New Orleans Connection z Niemiec a także z artystami Piwnicy Pod Baranami. Pasjonat jazzu. Band lider Trio Jazzowego, które współtworzył z londyńskimi muzykami Andrew Hugetem i Stevenem Readleyem. Wieloletni członek jury Konkursu Talenty Małopolski oraz dyrektor artystyczny i przewodniczący jury VII, VIII, IX i X Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf. Dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu piosenki włoskiej „VOLARE.

Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon
Czas: 4 grudnia 2023, godz. 18:00
Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Budynek Główny – piwnice
Wstęp: wolny

Literatura

Podobne wydarzenia