Przeskocz do treści
Spotkanie autorskie z Mateuszem Zygadło oraz monodram w interpretacji Jaro Gawlika | SABAS

Spotkanie autorskie z Mateuszem Zygadło oraz monodram w interpretacji Jaro Gawlika | SABAS

Zapraszamy na poniedziałkowy Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Tym razem zaprezentujemy teksty Mateusza Zygadło „Zbiór potajemnic”. W czasie spotkania usłyszymy wiersze w autorskiej interpretacji oraz monodram w Jaro Gawlika.

Jak pisze sam autor: „W świecie chaosu brakuje czasami refleksji nad pięknem, które nie zostaje zauważone, a kiedy dostrzega się to co małe i ukryte – wszystko zaczyna przybierać odpowiednie kształty. Ponad dekadę tworzę sam w zaskakującym mnie samego stylu. Przez okno – jakim jest spojrzenie – dostrzegam małe drobinki niczym ziarenka, które osadzają się we mnie i dojrzewają, w cichej rozmowie sam na sam buduję gmachy słów, które dają wolność… Każde słowo jest kolejnym piętrem tej budowli, a kluczem do mieszkań w nim zawartych jest wolność, która wyznacza odpowiednie dla mnie miejsce”.

Mateusz Zygadło

Zamiłowanie Mateusza Zygadły do pisania opowiadań oraz wierszy po raz pierwszy dało o sobie znać w szkole średniej, lecz wtedy nie było ono jeszcze tak wyraźne. Dopiero na studiach narodziło się to, co obecnie tworzy już pewną całość powieść „Beszczółka”. Na początku studiów ogrodniczych pisał luźne opowiadania o pracy rolniczej, naśladując niejako to, czego wtedy się uczył. Pisał również wiersze na różne okazje i takie które były tworzone z potrzeby chwili.

Jaro Gawlik

Jaro Gawlik to aktor, happener, reżyser teatrów zarobkowych i eksperymentalnych, poeta, autor piosenek, pedagog, dziennikarz, organizator życia kulturalnego.