Przeskocz do treści
Szlakiem Żółtej Muszli – Camino de Santiago | Pociąg do podróży

Szlakiem Żółtej Muszli – Camino de Santiago | Pociąg do podróży

O wędrowaniu szlakiem do Santiago de Compostela w Hiszpanii opowie nam Ada Raičević, która podzieli się także swoim doświadczeniem prowadzenia jako wolontariusz jednego ze schronisk na tym szlaku.

Zapraszamy na Pociąg do podróży 13 kwietnia 2023 o 19.00. Wstęp wolny

WYDARZENIE FB

Ada Raičević wędrowała trasą oznaczoną żółtą muszlą do Santiago de Compostela. Wybrała szlak francuski, od Saint-Jean-Pied-de-Port. Ma on najlepiej rozwiniętą logistykę w postaci schronisk. Spotkamy na nim liczne atrakcje historyczne i turystyczne, piękne mosty z czasów rzymskich, średniowieczne kolegiaty, imponujące katedry i zamki, a przede wszystkim lokalne tradycje.

Ada wędrowała tą drogą trzykrotnie w latach 2010–2018. Na tym szlaku, w sierpniu 2019 r., jako wolontariusz prowadziła też schronisko we wsi Zabaldika, znajdujacym się 8 km przed Pamploną.

Ada opowie nam o swoim wędrowaniu szlakiem Św. Jakuba , ale także o tym, że:

  • można i warto ruszyć na szlak w pojedynkę,
  • codzienna wędrówka to świetna opcja na rozpoczęcie życiowej przemiany,
  • można nie znać żadnego języka poza polskim, a i tak porozumieć się z ludźmi z całego świata, którzy na ten szlak przyjeżdżają.

Ada Raičević

Ada Raičević to pół Polka, pół Czarnogórka. Dzieciństwo spędziła na Bałkanach, w środowisku ludzi różnych religii, zwyczajów, kultur, języków. W Polsce mieszka od 15-go roku życia, a w latach 2006–2010 mieszkała we Włoszech. Podróże ma wpisane w życiorys, a życie sprawiło, że mówi czterema językami.

Uwielbia naturę, wędrowanie, podróże małe i duże, te dalekie w małych kameralnych grupach i te bliskie. Bliski jest jej wolontariat, który godzi z pracą zawodową i czasem to robi w ramach swojego urlopu. W sierpniu 2019 r. jako wolontariuszka prowadziła schronisko na szlaku św. Jakuba w Hiszpanii.