Kalendarium wydarzeń
02 sie pt, 20:00
JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) // FEST GRANIE
03 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
03 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
04 sie nd, 19:00
D-MOL Neo Tango Electro // MUZYCZNY OGRÓD
09 sie pt, 20:00
Fortet // FEST GRANIE
10 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 19:00
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
11 sie nd, 19:00
Que Passa // MUZYCZNY OGRÓD
16 sie pt, 20:00
Marta Zalewska // FEST GRANIE
17 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
17 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
18 sie nd, 19:00
Crazy Accordion Trio // MUZYCZNY OGRÓD
23 sie pt, 20:00
Weronika Boińska // FEST GRANIE
24 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
24 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
25 sie nd, 19:00
Urszula Makosz z zespołem // MUZYCZNY OGRÓD
31 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
31 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
07 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
14 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Sara Rynowska Quartet // ODKRYWKA

W majowej Odkrywce odkryjemy zespół Sara Rynowska Quartet. Sami o sobie mówią tak: kochamy akustyczne klimaty i znajduje to odzwierciedlenie w muzyce, którą tworzymy i prezentujemy. W Dworku zabrzmi niesamowity głos wokalistki, gitara, ukulele, instrumenty perkusyjne. Formacja zagra 31 maja o godz. 19.00, wstęp wolny.

Muzycy grają ze sobą od lat w różnych konfiguracjach. Obecny projekt powstał z inicjatywy wokalistki i autorki utworów, Sary Rynowskiej w październiku 2018 roku. Zaczęli jako duet gitara & wokal, ale już w grudniu liczebność urosła do czterech osób. Wyklarował się skład instrumentalny: gitara, ukulele, kontrabas i perkusjonalia maści wszelakiej. Każdy z członków zespołu jest zawodowym muzykiem – wszyscy uczynili tę dziedzinę naszym sposobem na życie i wkładają w granie całe serca. Na koncertach zabierają publiczność w muzyczną podróż w towarzystwie znanych i lubianych (chociaż czasem zapomnianych) utworów, ale przede wszystkim prezentują własną muzykę.

Skład:

Sara Rynowska (śpiew, ukulele)
Wokalistka, trener wokalny, songwriterka. Na scenie od 7 roku życia. Prócz śpiewu gra też na pianinie, gitarze oraz ukulele. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, swoje umiejętności ustawicznie rozwija pod okiem Magdy Sekuły – Lembgerger i Dominiki Płonki. Członek zarządu Stowarzyszenia Wokalistów MIX oraz Stowarzyszenia IVTOM. Współtworzyła rozmaite projekty muzyczne (m.in. Aphere Big Band – ‘Stevie Wonder: Tribute To’, Orkiestra Baczków – koncerty noworoczne, Cracow Youth Jazz Band), koncertowała w Polsce i za granicą.

Grzesiek „Ryba” Szydłak (gitara)
Od ponad 20 lat występuje, koncertując w różnych projektach i miejscach w Krakowie jak i poza, prowadzi również działalność pedagogiczną. Współpracował m.in. z: Alicją Kubaszewską, Agatą Piśko, Markiem Batorskim, Waldemarem Gołębskim, Tomaszem Kobielą, Maćkiem Kłeczekiem, Januszem Witko, Robertem Klepaczem, Piotrem Kosieradzkim, Bogusławem Mietniowskim, Marią Pochorecką, Ulą Lazar, Amelią La Torre, Fernando La Torre.

Bartłomiej „Siara” Krawczyk (kontrabas)
Znany i ceniony w krakowskiej społeczności muzycznej basista. Zaczynał swoją edukację muzyczną na perkusji. Jednak bas i kontrabas, to instrumenty, które ukształtowały go jako muzyka. Obecnie gra z legendarnym polskim rockowym zespołem „DETOX”, jest także współzałożycielem i członkiem zespołu „niemaGotu”. Muzyka jest dla niego formą rozwoju i realizacji siebie. Grając porusza i przenosi słuchacza w tajemniczy świat niskich częstotliwości.

Artur Ciborowski (instrumenty perkusyjne)
Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie prof. J. Pilcha. Od 30 lat występuje na scenach całego świata, wykonując muzykę klasyczną, jazzową i rozrywkową. Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna Muzyczna, Dni Muzyki Perkusyjnej w Opolu, Melos-Etos w Bratysławie, Musica Viva w Monachium.

Współpracował m.in. z: Krakowską Grupą Perkusyjną, Teatrem Starym, Teatrem im. J. Słowackiego, Filharmonią Krakowską, Sinfoniettą Cracovia, Sinfoniettą Basel, Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Operą Krakowską, Polish Art Philhamonic, Capellą Cracoviensis, Kameratą Krakowską Swing Orchestra Cracow, Big-Band Cracovia, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Pawlikiem, Waldemarem Malickim, Januszem Muniakiem, Ryszardem Styłą. Od 25 lat prowadzi także działalność pedagogiczną, a jego wychowankowie zdobywają laury w konkursach krajowych i zagranicznych.
O ODKRYWCE z myślą o wielu młodych, zdolnych muzykach prowadzimy w Dworku projekt muzyczny Odkrywka. Na scenie klimatycznej piwnicy koncerty grają nowe, obiecujące zespoły. Aby ułatwić im start, do ich dyspozycji jest także studio nagrań, w którym nieodpłatnie mogą stworzyć swoje pierwsze, w pełni profesjonalne nagrania. Gatunek muzyczny nie gra roli.

Koncerty odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19:00.Chcecie wziąć udział w Odkrywce? Macie pytania? Kontaktujcie się z nami!

Szczegółowe informacje:
Wojciech Prażuch
tel. 12 420 49 52
e-mail: wojciech.prazuch@dworek.eu


Piwnice - Papiernicza 2, 32-221 Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Telefon lub miłość we troje
Telefon lub miłość we troje
Ćwicz w Dworku
Ćwicz w Dworku
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
Telefon lub miłość we troje
Telefon lub miłość we troje
Newsletter