Kalendarium wydarzeń
01 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Świat Zatrzymany | wystawa plenerowa i online
01 lip śr, 19:00
Świat Zatrzymany | wystawa plenerowa i online
Yshai Afterman – spotkanie z artystą
03 lip pt, 20:00
Yshai Afterman – spotkanie z artystą
Duet Kolos - koncert
05 lip nd, 19:00
Duet Kolos - koncert
Ziemia kamienna | SABAS ONLINE
06 lip pon, 18:00
Ziemia kamienna | SABAS ONLINE
08 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Paweł Kaczmarczyk solo
10 lip pt, 20:00
Paweł Kaczmarczyk solo
Z psem przez Himalaje – wystawa online
14 lip wt, 18:00
Z psem przez Himalaje – wystawa online
15 lip śr, 19:00
W kręgu dźwięku i harmonii | cykl warsztatów
Kuba Płużek solo
17 lip pt, 20:00
Kuba Płużek solo
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Sara Rynowska Quartet // ODKRYWKA

W majowej Odkrywce odkryjemy zespół Sara Rynowska Quartet. Sami o sobie mówią tak: kochamy akustyczne klimaty i znajduje to odzwierciedlenie w muzyce, którą tworzymy i prezentujemy. W Dworku zabrzmi niesamowity głos wokalistki, gitara, ukulele, instrumenty perkusyjne. Formacja zagra 31 maja o godz. 19.00, wstęp wolny.

Muzycy grają ze sobą od lat w różnych konfiguracjach. Obecny projekt powstał z inicjatywy wokalistki i autorki utworów, Sary Rynowskiej w październiku 2018 roku. Zaczęli jako duet gitara & wokal, ale już w grudniu liczebność urosła do czterech osób. Wyklarował się skład instrumentalny: gitara, ukulele, kontrabas i perkusjonalia maści wszelakiej. Każdy z członków zespołu jest zawodowym muzykiem – wszyscy uczynili tę dziedzinę naszym sposobem na życie i wkładają w granie całe serca. Na koncertach zabierają publiczność w muzyczną podróż w towarzystwie znanych i lubianych (chociaż czasem zapomnianych) utworów, ale przede wszystkim prezentują własną muzykę.

Skład:

Sara Rynowska (śpiew, ukulele)
Wokalistka, trener wokalny, songwriterka. Na scenie od 7 roku życia. Prócz śpiewu gra też na pianinie, gitarze oraz ukulele. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, swoje umiejętności ustawicznie rozwija pod okiem Magdy Sekuły – Lembgerger i Dominiki Płonki. Członek zarządu Stowarzyszenia Wokalistów MIX oraz Stowarzyszenia IVTOM. Współtworzyła rozmaite projekty muzyczne (m.in. Aphere Big Band – ‘Stevie Wonder: Tribute To’, Orkiestra Baczków – koncerty noworoczne, Cracow Youth Jazz Band), koncertowała w Polsce i za granicą.

Grzesiek „Ryba” Szydłak (gitara)
Od ponad 20 lat występuje, koncertując w różnych projektach i miejscach w Krakowie jak i poza, prowadzi również działalność pedagogiczną. Współpracował m.in. z: Alicją Kubaszewską, Agatą Piśko, Markiem Batorskim, Waldemarem Gołębskim, Tomaszem Kobielą, Maćkiem Kłeczekiem, Januszem Witko, Robertem Klepaczem, Piotrem Kosieradzkim, Bogusławem Mietniowskim, Marią Pochorecką, Ulą Lazar, Amelią La Torre, Fernando La Torre.

Bartłomiej „Siara” Krawczyk (kontrabas)
Znany i ceniony w krakowskiej społeczności muzycznej basista. Zaczynał swoją edukację muzyczną na perkusji. Jednak bas i kontrabas, to instrumenty, które ukształtowały go jako muzyka. Obecnie gra z legendarnym polskim rockowym zespołem „DETOX”, jest także współzałożycielem i członkiem zespołu „niemaGotu”. Muzyka jest dla niego formą rozwoju i realizacji siebie. Grając porusza i przenosi słuchacza w tajemniczy świat niskich częstotliwości.

Artur Ciborowski (instrumenty perkusyjne)
Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie prof. J. Pilcha. Od 30 lat występuje na scenach całego świata, wykonując muzykę klasyczną, jazzową i rozrywkową. Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna Muzyczna, Dni Muzyki Perkusyjnej w Opolu, Melos-Etos w Bratysławie, Musica Viva w Monachium.

Współpracował m.in. z: Krakowską Grupą Perkusyjną, Teatrem Starym, Teatrem im. J. Słowackiego, Filharmonią Krakowską, Sinfoniettą Cracovia, Sinfoniettą Basel, Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Operą Krakowską, Polish Art Philhamonic, Capellą Cracoviensis, Kameratą Krakowską Swing Orchestra Cracow, Big-Band Cracovia, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Pawlikiem, Waldemarem Malickim, Januszem Muniakiem, Ryszardem Styłą. Od 25 lat prowadzi także działalność pedagogiczną, a jego wychowankowie zdobywają laury w konkursach krajowych i zagranicznych.
O ODKRYWCE z myślą o wielu młodych, zdolnych muzykach prowadzimy w Dworku projekt muzyczny Odkrywka. Na scenie klimatycznej piwnicy koncerty grają nowe, obiecujące zespoły. Aby ułatwić im start, do ich dyspozycji jest także studio nagrań, w którym nieodpłatnie mogą stworzyć swoje pierwsze, w pełni profesjonalne nagrania. Gatunek muzyczny nie gra roli.

Koncerty odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19:00.Chcecie wziąć udział w Odkrywce? Macie pytania? Kontaktujcie się z nami!

Szczegółowe informacje:
Wojciech Prażuch
tel. 12 420 49 52
e-mail: wojciech.prazuch@dworek.eu


Piwnice - Papiernicza 2, 32-221 Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Telefon lub miłość we troje
Telefon lub miłość we troje
Ćwicz w Dworku
Ćwicz w Dworku
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
Telefon lub miłość we troje
Telefon lub miłość we troje
Newsletter