Przeskocz do treści
Spotkanie z Piotrem Lamprechtem | SABAS

Spotkanie z Piotrem Lamprechtem | SABAS

Zapraszamy na spotkanie z poetą i duszpasterzem Piotrem Lamprechtem, który zaprezentuje swój tom wierszy „Pudełko” 2 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 w piwnicy literacko-artystycznej Centrum Kultury Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.
„Pudełko” Piotra Lamprechta na głosy, rytmy i dźwięki to tom skromny objętościowo – ma tylko 36 stron – ale jest gęsty od znaczeń. Artysta przybliża świat pełen świateł, saren, konarów, bezdomnych, w których mieszka światło. Poeta bada uważnie i czujnie możliwości języka. Czyni to jednocześnie skromnie i z radością, zamykając efekt swoich poczynań w lapidarnej, esencjalnej formule wiersza.
Piotr Lamprecht daje się poznać jako poeta szukający swej drogi na styku różnych języków poetyckich. Pierwszy język szuka przede wszystkim metafory, która spaja, jedności, „daru znaczeń”. Drugi szuka rozbicia, semantycznego pomieszania. Trzeci z kolei, próbuje być językiem narracyjnym, otwierającym się na opowieść.
„Właściwie trudno do końca i jasno powiedzieć, czego dotyczy ta książka” bo znaczeń ma tyle ile dusz które ją przeczytają.
Występują:
Barbara i Szczęsny Wrońscy
Paweł „Beskidzki” Feikisz: flet
Marcin Szendoł: instrumenty perkusyjne
Pomysł i realizacja: Szczęsny Wroński
Prowadzenie: Beata Anna Symołon