Przeskocz do treści
Spotkanie z poezją miłosną Danuty Perier-Berskiej / SABAS online

Spotkanie z poezją miłosną Danuty Perier-Berskiej / SABAS online

Zapraszamy na cykliczne spotkania SABAS w wersji online. Podczas pierwszego czerwcowego wieczoru z poezją i muzyką – „Śniadanie na Wenus” – poznamy erotyki Danuty Perier-Berskiej w interpretacji autorki i Beaty Anny Symołon z udziałem członkiń NGT „Porfirion”. Zapraszamy 8 czerwca o godz. 18.00 na naszego Facebooka.

TRANSMISJA ONLINE BĘDZIE URUCHOMIONA NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO
PROFILU FACEBOOKOWEGO

SABAS – Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon – wraca do Dworku, ale w wersji online. Podczas wieczoru zatytułowanego „Śniadanie na Wenus” będziemy minęli okazję posłuchać erotyków Danuty Perier-Berskiej, o której twórczości tak napisał Henryk Tur (DZP): „jest autorką niezwykle subtelnych, skondensowanych i dojrzałych erotyków. Utworów otwierających przed czytelnikami bogaty świat kobiecych wzruszeń, uczuć, namiętności. Nierzadko zaskakujących, zawsze nośnych. Wiersze – obrazy pozostają w pamięci na długo, świeże metafory – na zawsze. Od rodzących się w czasie lektury emocji nie sposób się uwolnić”.

Autorka ma na swoim koncie wiele tomików poezji, debiutowała natomiast w 1999 roku w „Dzienniku Polskim”. Jej wiersze, mini opowiadania oraz recenzje tomików, drukowane były m. in.: w „Gazecie Kulturalnej”, „Dworzaninie”, „Kurierze Dzielnicy XI”, jak również w kanadyjskiej prasie polonijnej “Polonez” oraz w Antologii Poezji Emigrantów Tom VIII. W roku 2014 otrzymała nagrodę w Dziedzinie Kultury w kategorii Osobowość Roku 2014. Autorka tekstów do piosenek śpiewanych przez Niezależną Grupę Teatralną “PORFIRION”. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i za granicą.

Prezentacji erotyków towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu członkiń Niezależnej Grupy Teatralnej „Porfirion”, którą reprezentować będą: Anna Dela, Katarzyna Krzyńska. Wykonają one piosenki do słów Danuty Perier-Berskiej z muzyką Grażyny Łapuszek.

W czasie spotkania zostaną zaprezentowane mandale autorstwa bohaterki wieczoru, które powstały w czasie pandemii.

„NGT Porfirion” tworzą panie z różnych krakowskich uczelni, reprezentujące rozmaite zainteresowania. Łączy je zamiłowanie do muzyki, poezji i teatru. Grupa powstała we wrześniu 2000 roku na krakowskim Kurdwanowie założona przez Annę Blaschke i Halinę Markiewicz, do których wkrótce dołączyła kompozytorka Grażyna Łapuszek. „Porfirion” posiada w swoim dorobku spektakle i programy kabaretowe, przygotowuje programy poetyckie i piosenki, występując głównie na wieczorach poetyckich i promocjach tomików poezji. Obecnie ma w repertuarze, ponad 80. autorskich piosenek. Muzykę do wszystkich skomponowała Grażyna Łapuszek, a teksty to najczęściej wiersze krakowskich poetów.

Dołącz do
WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych