Przeskocz do treści
Uczta na Wawelu | Spotkanie autorskie z Bartkiem Kieżunem

Uczta na Wawelu | Spotkanie autorskie z Bartkiem Kieżunem

W czwartek, 1 czerwca 2023, o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Bartkiem Kieżunem, poświęcone m.in. jego najnowszej książce Uczta na Wawelu. Autor bestsellerowych przewodników kulinarnych i podróżnik odkrywa w niej niesamowite postacie, zabytki i miejsca.
Bartek Kieżun ostatnie dwa lata spędził w towarzystwie znanych krakowskich, historycznych osobistości, głów koronowanych i nie tylko, często w miejscach niedostępnych publicznie, intensywnie gotując i zaglądając do ich kuchni lub w ich talerze. Efektem tego jest książka Uczta na Wawelu, wydana przez Wydawnictwo wawelskie. Odkrywa w niej niesamowite postacie, zabytki i miejsca związane z Wawelem. Zachwycony ich niepowtarzalnym urokiem proponuje przepisy na wyśmienite królewskie potrawy, którymi raczyli się bohaterowie tej książki. Autor nie daje się zwieść kulinarnym mitom i po prostu podaje nam na tacy obwarzanki Jadwigi Andegaweńskiej i baraninę duszoną w winie, którą raczył się Stanisław August Poniatowski.
Książka do nabycia na stronie sklepu wawelskiego TUTAJ

Bartek Kieżun

dziennikarz kulinarny i autor nagrodzony World Gourmand Cookbook Awards i Nagrodą Magellana. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Publikuje w magazynie Kukbuk, Twoim Stylu i Wysokich Obcasach. Współpracuje z Radiem Kraków, serwisem Wirtualna Polska oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a także z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Małopolskim Instytutem Kultury. W przerwach w pisaniu i gotowaniu prowadzi Miejsce Sklep – galerię z polskim dizajnem lat sześćdziesiątych. Jako kucharz gotuje i karmi, prowadzi warsztaty, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne oraz sędziuje na konkursach kulinarnych. Autor książek Italia do zjedzenia, Portugalia do zjedzenia i Stambuł do zjedzenia.

Sala Kominkowa (budynek główny, wejście z prawej strony)

Wstęp wolny