Przeskocz do treści
WATCH DOCS | Walki uliczne

WATCH DOCS | Walki uliczne

Jak co miesiąc zapraszamy Was do udziału w pokazie najlepszych filmów dokumentalnych prezentowanych podczas minionych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS prawa człowieka oraz swobodną dyskusją po projekcji.

Grudzień to ostatni miesiąc tego roku jak również ostatni raz gdy będziecie mogli obejrzeć razem z nami wspaniały film dokumentalny „Walki uliczne” Marshalla Curryego. Projekcja juz 12 grudnia o godzinie 19:00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny.

Podczas zakończenia serii filmów Watch Docs zaznaczycie rasową kampanię wyborczą w pigułce – ze wszystkimi pozytywami i negatywami zjawiskami. Dynamiczny dokument Marshalla Curry’ego to kronika wyborczej walki o stanowisko burmistrza Newark pod New Jersey . Do pojedynku stają: urzędujący już przez kilkanaście lat burmistrz James Sharpe i 32-letni nowicjusz – prawnik Cory Booker.
Obaj są ciemnoskórzy. Obaj są Demokratami. I obaj starają się być przekonujący. Ciosy poniżej pasa, prowokacje, poszukiwanie haków na przeciwnika – w tej walce polityczny wyjadacz Sharpe zdaje się mieć więcej atutów. W miarę upływu czasu, kampania staje się coraz ostrzejsza… Komu uda się wypunktować przeciwnika w wyborczym ringu?

Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKu