Przeskocz do treści
Uciec...Ale dokąd? | Wernisaż wystawy dyplomowej Nicole Lipińskiej

Uciec…Ale dokąd? | Wernisaż wystawy dyplomowej Nicole Lipińskiej

Zapraszamy na wernisaż wystawy dyplomantki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Nicole Lipińskiej. Wystawa Uciec…Ale dokąd? jest pracą dyplomową w pracowni prof. dr hab. Grzegorza Bednarskiego i dr hab. Kingi Nowak.

Włócząc się i błądząc krętymi ścieżkami enigmatycznego świata, niczym w nihilistycznym Permament Vacation Jima Jarmuscha, poszukuję sensu życia, będąc zarówno jego narratorem. Może jak w Truman Show odgrywam tylko, a może aż, główną rolę, mając lub nie mając wpływu na jego scenariusz. Wszystko, co napotka na swojej drodze moja percepcja sprawia, że w mojej głowie samoistnie malują się surrealistyczne pejzaże, które czasem znajdują swoje miejsce na płótnach.

Prezentowana wystawa jest osobistą próbą zapisu życia codziennego, społecznego i rzeczywistości artystki. W konsekwencji wystawa jest swego rodzaju zaproszeniem do jej intymnego świata, na który składają się, jej wspomnienia. Przybierają nowe formy tj. pejzaż wewnętrzny czy ludzkie artefakty. Eksponowane prace to malarstwo, animacje oraz instalacja rzeźbiarska.